AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe Hangi Yabancı Oyuncuları Gönderecek?

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 15 Haz 2022 - 13:10 / Son Güncelleme : 15 Haz 2022 - 13:15

Takımın başına Jorge Jesus'u getiren Ali Koç, transferde de hızlı davranıp iki isim açıkladı. Ama Fenerbahçe'nin yabancı sayısı şimdiden 17'ye çıktı. Kulübün almak kadar satması gerekecek.

AJANSSPOR HABER

Yeni sezonu açan Fenerbahçe, arka arkaya iki yabancı transferini de açıkladı. Takımın başına Portekizli Jorge Jesus'u getiren Ali Koç yönetiminin önünde aşılması gereken bir 'yabancı soru' var. Fenerbahçe Bruma ve Lincoln Henrique'nin de transferiyle toplam 17 yabancı oyuncuya sahip oldu. Yabancı bir golcü beklentisi de düşünüldüğünde bu sayı 18'e de çıkabilir.

Jesus 4-5 yeni transfer istiyor

Başkan Ali Koç, imza töreninde Portekizli ünlü teknik adamın kendilerinden, 4-5 yeni transfer yapılmasını istediğini açıklamıştı. Bugün itibarıyla bunların ikisi gerçekleşti. Geriye kalan isimler yerli mi yabancı mı olacak, bunu da büyük ölçüde eldeki yabancıların durumu belirleyecek.

Gözler TFF yabancı kararında

16 Haziran'da seçilecek yeni TFF yönetiminin yabancı sayısı konusunda vereceği karar da Fenerbahçe'nin elini ya güçlendirecek veya zayıflatacak. Fenerbahçe ve diğer kulüpler bu sezon da geniş kadroda 14 yabancı bulundurulması kararının bir sezon daha devam etmesini istiyor. Bu durumda bugün itibarıyla Fenerbahçe'nin 3 isimle yolunu ayırması yetecek. Ama daha önce ilan edilen karar geçerli olursa, geniş kadrodaki yabancının 12'e düşmesi gerekir.

Allahyar ve Kim ayrılmaya en yakın isimler

Mevcut yabancı kadrosunda Allahyar'ın Hull City'e gitmesi bekleniyor. Bu transfer için prensipte anlaşma sağlanmış durumda. Kim'in ise iyi bir teklif gelmesi halinde satılması gündemdeki yerini koruyor. Kamp döneminden sonra Jorge Jesus'un vereceği rapor doğrultusunda kadrodaki yabancı oyuncu listesi tam olarak şekillenecek.

Fenerbahçe'nin Yabancı Oyuncuları

 1. Max Meyer
 2. Mbwana Samatta
 3. Mauricio Lemos
 4. Steven Caulker
 5. Diego Rossi
 6. Filip Novak
 7. Enner Valencia
 8. Kim Min-jea
 9. Attila Szalai
 10. Bright Osayi-Samuel
 11. Mergim Berisha
 12. Luiz Gustavo
 13. Marcel Tisserand
 14. Hernan Crespo
 15. Miha Zajc
 16. Dimitrios Pelkas
 17. Allahyar Sayyadmanesh
 18. Lincoln Henrique
 19. Bruma