AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe, Arjantinli teknik adamla bir araya gelecek!

İlk Yayınlanma : 06 Haz 2021 - 14:12 / Son Güncelleme : 06 Haz 2021 - 14:41

Emre Belözoğlu ile yollarını ayıran Fenerbahçe'nin listesinde 5 teknik direktör yer alıyor. Ayrıca sarı-lacivertli takım Marcelo Bielsa ile de bir araya gelecek.

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Fenerbahçe yeni teknik direktör için yoğun bir çalışma içine girerken listede Alman ve Portekiz hocaların dışında da adaylar bulunuyor. 

Sarı lacivertliler Başkan Ali Koç önderliğinde listedeki adayları en ince ayrıntısına kadar değerlendiriyor.

Finansal duruma göre

Sarı-lacivertli takımın hedefi ekonomik şartların uyması halinde üst düzey hoca ile anlaşabilmek. Finansal koşulların yeterli olmaması durumda da takımı başarıya götürecek bir teknik adam ile el sıkışılacak.

5 aday var

Kanarya'nın listesinde toplamda 5 aday bulunuyor. Adaylar arasında Marcelo Bielsa, Roger Schmidt, Paulo Fonseca, Ralf Ragnick, Paulo Sousa yer alıyor. 

Bielsa ile görüşme odasına

Fenerbahçe yönetimi önümüzdeki günlerde Marcelo Bielsa ile bir araya gelerek Arjantinli hocanın projesi ile ilgili bilgi alacakları öğrenildi. Leeds United ile henüz yeni sözleşme için anlaşamayan tecrübeli teknik adamın İngiltere’deki durumuna göre Fenerbahçe’nin hamle yapabileceği edinilen bilgiler arasında.

Önce hoca sonra transfer

Bielsa, Ragnick ve Schmidt’i ikna etmek Fenerbahçe açısından kolay gözükmezken bu hocaların olmaması halinde listedeki diğer adaylar ile görüşmeler hızlandırılacak. Sarı-lacivertli takım, yeni hocayı haziran ayının 3. haftasına kadar belirleyip yeni sezon planlamasına geçmeyi amaçlıyor.