• Diğerleri

Fenerbahçe bütçe küçültecek

4 Haziran 2020 14:13- Son Güncelleme - 4 Haziran 2020 14:16
Google news abonelik
Fenerbahçe bütçe küçültecek

Fenerbahçe Kulübü'nün voleyboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Simla Türker Bayazıt, önümüzdeki sezon bütçe küçültme planları doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

Simla Türker Bayazıt, Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon için hem kadın hem de erkek voleybolda maliyetine oranla katkısı yüksek oyuncularla yola devam edeceğini belirtti.

Kulübün geçmişten gelen mevcut borçları, Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği süreç ve voleybolun dinamikleri doğrultusunda böyle bir adım attıklarını dile getiren Bayazıt, şunları aktardı: "Fenerbahçe Spor Kulübü olarak önümüzdeki sezon için hem kadın voleybol hem de erkek voleybolda odak noktamız; maliyet katkı endeksi yüksek oyuncularla, potansiyeli yüksek ve maliyeti gerçekçi seviyede bir kadro oluşturmaktır. Bu çalışmalarımızı sayın başkanımızın son yüksek divan kurulumuzda belirttiği gibi kulübümüzün geçmişten gelen mevcut borç yükü, şu anda dünyanın, ülkemizin ve kulüplerimizin içerisinden geçmekte olduğu kritik süreç ve voleybol branşının dinamikleri doğrultusunda yapıyoruz"

Simla Türker Bayazıt, kamuoyunda "3 Büyükler" olarak adlandırılan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi kulüplerin voleybola olan ilgiyi artırdığını savunurken; "Ülkemizde voleybol branşında spor kulüpleriyle birlikte müessese takımları ve kamu kurumlarının takımları diğer branşlarda olmayan kadar fazla durumda. Bu kurumların takımları, çok ciddi ve yüksek bütçeler ile kadrolar kurabilmekte, yatırımlar yapabilmekte. Bizim gibi karşılıksız sporun pek çok branşına yatırım yapan, bu dönemde ise borçlarını yapılandırma konusunda çalışmaları olan kulüplerin, mevcut durumda ve işleyişte, çok ciddi şekilde kar eden ve her sene ciddi miktarlarda kar payı dağıtan bu kurumlar gibi yatırım yapabilmesi ve onlarla aynı şartlar altında yarışması ne yazık ki artık mümkün değildir" dedi.

Güvenlik kamerası bu kez gol sevincini çekti