AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe: "Gerekçeli karar sonrası hukuk departmanımız harekete geçti"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 09 Eyl 2021 - 16:08 / Son Güncelleme : 09 Eyl 2021 - 16:15

Fenerbahçe, 3 Temmuz süreciyle ilgili bir açıklama yayınladı ve süreçle ilgili yakın zamanda bir açıklama yapılacağını duyurdu. İşte o açıklama...

Fenerbahçe: "Gerekçeli karar sonrası hukuk departmanımız harekete geçti"

AJANSSPOR-HABER 

Fenerbahçe, 3 Temmuz süreciyle ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. Açıklamada, sarı-lacivertli kulübün hukuk departmanının gerekçeli karar sonrasında harekete geçtiği ve ilerleyen günlerde detaylı bir açıklama yayınlanacağı ifade edildi. 

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:

"İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, "Futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurdukları gerekçesiyle açılan davada, 4 Haziran'da verdiği hükmün gerekçesinin açıklanmasının ardından Kulübümüzün Hukuk Departmanı harekete geçti.

48 sanığa 5 yıl 1 ay ile 1971 yıl arasında değişen hapis cezası, toplamda 7798 yıl 6 ay hapis cezası, 40 sanıkla ilgili de beraat veya ceza verilmesine yer olmadığına yönelik hüküm kuran mahkemenin hazırlamış olduğu 2 bin 899 sayfalık gerekçeli karara karşın hukukçularımız, detaylı bir çalışma başlattı.

Mahkeme tarafından verilen kararda FETÖ'nün doksanlı yıllardan beri futbol dünyasında yapılandığı, şike kumpasıyla taraftarları sokağa dökmeye amaçladığı ve örgütün bir hamleyle birden çok çıkar sağlamayı amaçladığı belirtilirken; Kulübümüzün Hukuk Departmanı ve hukukçularımız; konuyla ilgili detaylı bir inceleme sürecinde olup, ilerleyen günlerde camiamızı, taraftarımızı ve kamuoyunu detaylı bir şekilde bilgilendirecektir."