Fenerbahçe koltuğu Galatasaray'dan aldı

Son dakika haberi... Fenerbahçe'ye dair "Türkiye Bankalar Birliği ile anlaşıyor" haberleri, piyasalarda da olumlu etki yaptı. Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe hisseleri yüzde 8.1 değer kazandı. Peki Fenerbahçe'nin değeri Galatasaray'ı geçti mi? Fenerbahçe'nin değeri ne kadar? Galatasaray'ın değeri ne kadar.. İşte tüm detaylar...
1 Eylül 2020 14:55- Son Güncelleme - 1 Eylül 2020 15:01
Google news abonelik

Ceyhun KUBURLU - ÖZEL

Yaptığı transferlerle yeni sezonun en büyük şampiyon adayları arasına şimdiden giren Fenerbahçe'nin Borsa İstanbul'da işlem gören hisseleri yüzde oranında 8.1 arttış kaydetti.

Rekor kırdı

Sarı lacivertlilerin Borsa İstanbul'da işlem gören şirketenini değeri de böylece 2.5 milyar lira seviyesine yükselerek rekor kırdı.

Yeniden zirvede

Fenerbahçe böylelikle Türkiye'nin en değerli kulübü olmayı başardı ve 4 büyükler arasında yeniden zirveye yerleşti.

Ezeli rakiplerini geride bıraktı

Ezeli rakiplerini geride bıraktı

Fenerbahçe'nin en yakın rakibi Galatasaray oldu. Sarı kırmızılı takımın değeri 1.6 milyar lira olurken, Trabzonspor 1.1 milyar TL, Beşiktaş ise 712 milyon lira değere ulaştı.

Yıldız transferler yaptı

Yeni sezona mutlak şampiyonluk hedefiyle hazırlanan Fenerbahçe, kadrosunu başta sona yenilerken, Sosa, Mert Hakan Yandaş, Caner Erkin, Gökhan Gönül, Valencia ve Novak gibi çok sayıda yıldızı kadrosuna kattı.

10 yıllık anlaşma yolda

Ancak, 178 milyon liralık limiti bulunan ve bu nedenle söz konusu yeni transfelerine lisans çıkartma şansı bulunmayan kulüp, uzun süredir borç yapılandırma anlaması için Türkiye Bankalar Birliği ile görüşmeler yürütüyor. Kulüpten verilen bilgiye göre görüşmeler olumlü ilerliyor ve bugüne kadar yüzde 80 oranında konularda mutabakat sağlandı.

Fenerbahçe, borç yapılandırma anlaşmasının 10 yıllık olmasını, ilk 2 yıl ana para ödemesi olmamasını istiyor. Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un yaptığı anlaşmaysa ilk 2 yıl ana para ödemesiz olmak üzere 5 yıllık.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Semih Kaya, Yasemen Kaya ile türkü söyledi!