Fenerbahçe mi, Galatasaray mı? FIFA'nın anketi sonuçlandı!

FIFA, bir anket yaparak 'Hangi takımın taraftarı daha tutkulu?’ sorusunu sordu. 1.5 milyondan fazla kişi ankete katıldı. Fenerbahçe taraftarı mı, Galatasaray taraftarı mı daha tutkulu? İşte sonuç ve tüm detaylar...
27 Ağustos 2020 09:38- Son Güncelleme - 27 Ağustos 2020 09:41
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

FIFA, sosyal medya hesabından bir anket yaptı. Söz konusu ankette, 'Hangi takımın taraftarı daha tutkulu?’ sorusu soruldu. Anketin sonucu belli oldu. Fenerbahçe taraftarı mı, Galatasaray taraftarı mı daha tutkulu çıktı? İşte yanıtı...

FIFA, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarıyla ilgili anket yaptı

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın taraftarlarına ilişkin FIFA bir anket yaptı. FIFA’nın Twitter adresinden yapılan ankette sorulan soruda, sarı-lacivertli ve sarı-kırmızılı taraftarların fotoğrafları yer aldı.

Anket sonuçları, 'Fenerbahçe taraftarı daha tutkulu' diyor

1 milyon 574 bin 203 kişi ankete katıldı. Anketin sonuçlarına göre; Fenerbahçe yüzde 57.3 ile Galatasaray taraftarlarından daha tutkulu çıktı. Ankete katılanların yüzde 42.7’sine göre de Galatasaray taraftarları daha tutkulu.

Fenerbahçe’den göndermeli paylaşım

Öte yandan anketin sonuçlanmasının ardından Fenerbahçe, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Fenerbahçe’nin paylaşımında, ‘Konu gerçek bağlılık ve aidiyetse bizimle aynı cümlede dahi olamazsınız!’ ifadelerine yer verildi.

Aynı anketi, Boca-River derbisi için de yapmışlardı

FIFA, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları için düzenlediği anketin benzerini, 'Dünyanın en büyük derbisi' olarak adlandırılan Boca Juniors-River Plate ekiplerinin taraftarları için yapmıştı.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin yanına bile yaklaşamadılar

Sadece 154 bin kişinin katıldığı oylamada Boca Juniors taraftarları yüzde 58,8 oy alarak birinci oldu.

Barcelona ile Bayern'i kıyasladılar

Yakın zamanda düzenlenen bir başka ankette ise, 'Hangi takımın Şampiyonlar Ligi zaferi daha iyiydi?' sorusu soruldu ve Barcelona'nın 2014-15 kadrosu ile Bayern Münih'in 2019-20 kadrosu karşılaştırıldı. Toplamda sadece 25 bin oyun kullanıldığı ankette Barcelona kadrosu yarışı önde tamamladı.

Efsane kadrolara da ilgi düşüktü...

Ayrıca Manchester United ve Real Madrid'in efsane kadroları arasında yapılan "Hangisini izlemek daha heyecan vericiydi?" anketine ise sadece 12 bin oy verildi.