AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe Trabzonspor'un Pankartı İçin Suç Duyurusunda Bulundu

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 03 May 2022 - 16:00 / Son Güncelleme : 03 May 2022 - 19:31

Fenerbahçe, Trabzonspor taraftarının şampiyonluk maçında açtığı pankart için suç duyurusunda bulundu. Kulüpten konuyla ilgili açıklama yapıldı. İşte detaylar.

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe, Trabzonspor'un Antalyaspor karşısında çıktığı şampiyonluk maçında açılan pankart için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Kulüp açıklama yaptı

Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "30 Nisan 2022 tarihinde Trabzonspor ve Antalyaspor arasında oynanan müsabakanın başlangıç düdüğünden önce Trabzonspor taraftarları tarafından açılan; Trabzonspor yöneticileri ve güvenlik güçleri tarafından stadyuma girişi engellenmeyen pankartta, Fenerbahçemizi temsil eden kanarya figürü av tüfeğinin namlusunda yer alıyordu."

"Bu pankart, 4 Nisan 2015 tarihinde futbol takım otobüsümüze yapılan, faillerinin hala bulunamadığı silahlı saldırıya atıfta bulunmakta ve bu hain saldırı meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır."

"Suç duyurusunda bulunulmuştur"

"Bu doğrultuda Türk Ceza Kanunu’nda yer alan; halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, kanunlara uymamaya tahrik, hakaret, 6222 sayılı Kanun’da yer alan tehdit veya hakaret içeren tezahürat, şiddete neden olabilecek açıklamalar şeklindeki düzenlemeler uyarınca İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na 10270651903 iş emri numarası ile suç duyurusunda bulunulmuştur."

"Bu konunun takipçisi olacağımızdan ve bu pankartı hazırlayanların, bu pankartı stada sokanların ve buna engel olmayanların en ağır şekilde cezalandırılmaları için elimizden geleni yapacağımızdan Büyük Fenerbahçe taraftarının şüphesi olmasın."

Fenerbahçe'nin tepki gösterdiği pankart

Fenerbahçe camiasının tepki gösterdiği pankartta Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı'nın omzunda av tüfeğinin asılı olduğu ve bu tüfeğin namlusunda ise kanaryanın oturduğu görüldü. Kanaryanın eline ise "2010-2011 şampiyonu Trabzonspor" yazılı bir tabela vardı.