Fenerbahçe'de bir ilk!

18 Mayıs 2019 09:36- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2019 12:36
Google news abonelik

Fenerbahçe yönetimi önemli bir ilki gerçekleştirip, kulübün faaliyet raporunu internet sitesi üzerinden herkese açtı.

Sarı-lacivertliler, daha önce kitapçık şeklinde yayınlanan raporu bu sefer farklı bir yöntemle ele aldı. 

Hem taraftarlar hem de konuyla ilgilenenler için dijital ortamda yayınlandı. Bu sayede hem ciddi bir masraftan tasarruf sağlandı hem de şeffaf bir anlayış ortaya çıktı.

Fenerbahçe yönetimi bir ilki gerçekleştirdi. Sarı-lacivertliler, kulübün faaliyet raporunu internet sitesinden paylaşarak herkesin hizmetine sundu. Daha önce bu durum sadece kulüp üyelerine gönderilen kitapçıklar ve mali genel kuruldaki açıklamalarla sınırlıydı.

Bu da taraftarın ve bu konuya meraklı kişilerin faaliyet raporunu takip etmesini zorlaştırıyordu. Yeni yönetimin şeffaflık prensibi sayesinde milyonlarca taraftar artık dijital olarak bu rapora ulaşabiliyor. Faaliyet raporlarının dijital olarak paylaşılması sayesinde ciddi bir tasarruf da sağlanacak.

20 bine yakın üyeye tek tek kitapçık bastırıp bunları göndermenin ciddi bir maliyeti söz konusuydu. Bunun yanında yine de kitapçık isteyen üyelerin, kitapçıkları kulüpten tedarik edebileceği ifade edildi.

Özel önlemler

Özel önlemler
Öte yandan kulübün mali açıdan yaşadığı sıkıntıdan kurtulması için çalışmalar sürüyor. ‘Fener Ol’ projesine destek sağlamak için ciddi bir tasarruf planlaması yapılıyor. 
Kulüp yönetiminin bu son örneğin dışında birçok alan ve bölümde benzer şekilde önemli tasarruflar yapılmaya başlandığı bildirildi. (Milliyet)