Fenerbahçe'de yurtdışına çıkmak isteyen futbolcu var mı?

5 Nisan 2020 20:46- Son Güncelleme - 5 Nisan 2020 21:01
Google news abonelik

Koronavirüs salgının Türkiye'ye ulaşmasıyla birlikte devlet yetkilileri tarafından önlemler hızlı bir şekilde alındı. Salgının etkilediği alanlardan biri de spor oldu.

En sıkı önlemleri alan takımların başında Fenerbahçe geliyor!

Başta futbol olmak üzere spor müsabakaları geçici olarak ertelenmişti. Futbolda liglerin ertelenmesiyle birlikte Süper lig kulüpleri de başta futbolcular olmak üzere çalışanlar dahil bir dizi önlemler alındı. En sıkı önlemleri alan takımların başında Fenerbahçe geliyor.

Sarı lacivertliler kadrolarındaki futbolculara evlerinden online sistem üzerinden antrenman yaptırıyor. Süper lig kulüplerindeki bazı yabancı futbolcuların ülkelerine gitmek istediği iddia edildi. Sarı lacivertlilerde ülkelerine dönmek isteyen yabancı futbolcu olmadı. Fenerbahçe kadrosunda 10 yabancı oyuncu bulunduruyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Fenerbahçe kulübü futbolcularına evden çıkmama ve ülkeden ayrılmama talimatı vermişti.

Fenerbahçe'nin Alman oyuncusu Max Kruse geçtiğimiz günlerde ülkesinin basınına yaptığı açıklamada koronavirüs tedbirleri kapsamında kulübün yurtdışına çıkmaya izin vermediğini belirtmişti. Fenerbahçeli futbolcuların hepsi İstanbul'daki evlerinde bireysel çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sosyal medyayı aktif kullanan Fenerbahçeli futbolcular başta Max Kruse ve Garry Rodrigues olmak üzere takipçilerini yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendiriyor.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 2