AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'den eski aşkına dönüş! Heyecan yaratan teknik direktör iddiası

İlk Yayınlanma : 10 Haz 2021 - 22:29 / Son Güncelleme : 10 Haz 2021 - 22:45

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün kim olacağı tartışılırken, son olarak Almanya’dan sarı-lacivertlileri heyecanlandıracak bir haber geldi.

Fenerbahçe'den eski aşkına dönüş! Heyecan yaratan teknik direktör iddiası

AJANSSPOR-HABER

Süper Lig’de yeni sezona yeni teknik direktörü ile başlayacak olan Fenerbahçe’de arayışlar sürüyor. Yönetim listesindeki isimlerle temaslarına devam ederken bu konudaki iddiaların da ardı arkası kesilmiyor.

Gözler Alman ve Portekizli hocalarda

Rafael Benitez başta olmak üzere Marco Silva, Roger Schmidt, Bruno Labbadia ve Paulo Sousa gibi birçok ünlü teknik adamın adı Fenerbahçe ile anılıyor. Özellikle Başkan Ali Koç’un, “Alman ve Portekiz ekolü üzerinde duruyoruz” açıklamasının ardından gözler bu iki ülkeden teknik adamlara çevrildi. 

Löw uzun süre gündemden düşmedi

Fenerbahçe için adı daha sezon bitmeden geçen hocalardan biri de Joachim Löw’dü. Almanya Milli Takımı’na EURO 2020 sonrası veda edecek olan ünlü çalıştırıcı uzun süre gündemi meşgul etti. Daha sonra Löw’ün, “Bir süre takım çalıştırmayacağım” açıklamasından sonra ismi geri plana atılmıştı ki yeni bir iddia ortaya çıktı. 

'Fenerbahçe'nin Löw ile anlaştı' iddiası

Beyaz Tv’nin Fenerbahçe muhabiri Devrim Zengi, Twitter hesabından “Almanya'da yaşayan iyi bir dostum Fenerbahçe'nin Löw ile anlaştığını ve bunu sağlam bir kaynaktan öğrendiğini söyledi” paylaşımında bulundu.

'Löw'ün yardımcısı Türk olacak'

Zengi haber kaynağının, Löw’ün yardımcısının da bir Türk olacağını söylediğini, “İsmail Kartal mı?” sorusu üzerine ise, “Almanya'da çalışmış bir hoca” diyerek Erdinç Sözer’i işaret ettiğini vurguladı. 

Erdinç Sözer, Löw'ün habercisi mi?

Almanya’da Leverkusen, Hamburg, Stuttgart ve Hertha Berlin gibi önemli takımlarda yardımcı antrenörlük yapan Sözer, sezonun sonlarına doğru Fenerbahçe’ye gelerek Emre Belözoğlu’nun ekibinde yer almıştı. 

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü

Joachim Löw daha önce Aziz Yıldırım döneminde de sarı-lacivertlileri çalıştırmıştı. Dünya çapında bir teknik adamın yeniden Fenerbahçe ile anılması taraftarları heyecanlandırdı. Şimdi gözler Löw’ün Almanya ile EURO 2020’de alacağı sonuçlar ve burada yapacağı açıklamalara çevrildi. 

 

İşte o paylaşım