Fenerbahçe'den tweet zinciri: İşte yeni manifesto

Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu Simla Türker Bayazıt ile futbol takımı teknik direktör Erol Bulut, erkek voleybol takımı antrenörü Erkan Toğan ve 9 branştan 18 sporcu tweet zinciri oluşturarak Fenerbahçe'nin yeni manifestosunu duyurdu: Kadına Şiddete Tahammülümüz YOK!
25 Kasım 2020 14:34- Son Güncelleme - 25 Kasım 2020 14:42
Google news abonelik

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günleri kapsamında dikkat çeken adımlar attı.

2018 yılında Birleşmiş Milletler Kadın Birimiyle işbirliği yapan sarı lacivertli kulüp 25 Kasım-10 Aralık Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günleri kapsamında iletişim çalışması başlattı.

“Kadına Şiddete Tahammülümüz YOK!”

İletişim planı kapsamında “Kadına Şiddete Tahammülümüz YOK!” mesajı ile hazırlanan manifestoyu, 9 branştan 18 sporcu, futbol A takımı teknik direktörü Erol Bulut ve erkek voleybol baş antrenörü Erkan Toğan’ın yer aldığı tweet zinciri ile duyurdu.

Fenerbahçe'nin rekortmen yüzücüsü Emre Sakçı ile başlayan tweet zinciri Mert Hakan Yandaş, Melih Mahmutoğlu, Gizem Güvenç, Ahmet Yiğit Meşe, İzzet Ünver, Olcay Çakır Turgut, Ramil Guliyev, Ebru Akınal, Ateş ve Deniz Çınar, Erol Bulut, Eda Erdem Dündar, Eda Tuğsuz, Abdullah Talha Yiğenler, Buse Naz Çakıroğlu, Mert Dağlı, Sibel Altınkaya, Erkan Toğan, Alican Kaynar ve Altay Bayındır ile oluşturuldu.

Tweet zincirinin sonunda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyesi Simla Türker Bayazıt ve kulüp çalışanlarının yer aldığı "Kadına Şiddete Tahammülümüz YOK!" manifestosu yayınlandı.

Önümüzdeki günlerde Fenerbahçe’nin futbol, erkek basketbol, kadın basketbol, kadın voleybol ve erkek voleybol takımlarının da oynayacakları müsabakalar öncesinde ısınmaya “Kadına Şiddete Tahammülümüz YOK!” yazılı turuncu tişört ve maskelerle çıkacağı bilgisi paylaşıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Manifestosu şu şekilde;

“Tahammülümüz YOK! Hiçbir kadının Haksızlığa uğramasına şiddetle karşı karşıya bırakılmasına kalıplara sığdırılmaya çalışılmasına onunla yaşamaya mecbur edilmesine YAŞAMA HAKKININ ELİNDEN ALINMASINA tahammülümüz YOK!

Yaşanabilir bir dünya umut edilebilir yarınlar İnanılası bir gelecek için her kadın ve her kız çocuğu adına toplumsal bir uyanışa ihtiyacımız var! Bugün, şimdi, hemen, yarın çok geç olmadan kadınlara yönelik her tür şiddete HAYIR diyoruz!

Kadın ve Şiddet kelimelerinin yan yana gelmesine dahi tahammül etmiyoruz! Bugünden geleceğe iz bırakmak, emanet aldığımız değerleri yarınlara taşımak, geleceğimizi “eşitlikle” resmetmek için kadın haklarına, insan hayatına saygı duyan bireyler yetiştirmek için sessiz kalmıyor, görmezden gelmiyor, üstünü kapatmıyoruz! kadına şiddete #TahammülümüzYok!

Bu yıl hiçbir kadın öldürülmedi! Kadına şiddet sona erdi! Kadınlar iş hayatında, sporda önemli roller üstlendi!

Özgürce hayallerine yürüyen kız çocukları için Türkiye çığır açtı! diyeceğimiz yarınlar için!

Bugün kadına şiddete tahammülümüz yok diyor, buna karşı durmak için milyonlarla birlikte BURADAYIZ DİYORUZ!” denildi.