Fenerbahçe'nin 3 Temmuz tazminatı davasında flaş gelişme: TFF'ye ret

22.09.2022 - 14:52 | Son Güncellenme: 22.09.2022 - 14:58

Fenerbahçe Kulübü, 3 Temmuz sürecinde yaşanan zararların tazmini için TFF'ye açtığı davayla ilgili açıklama yaptı. Fenerbahçe TFF'nin yaptığı reddi hakim talebinin ‘yargıyı geciktirme amacı taşıdığı' gerekçesiyle reddedildiğini duyurdu.

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe Kulübü, 3 Temmuz sürecine dair Türkiye Futbol Federasyonu'na açılan davaya dair bir açıklamada bulundu.


Sarı-lacivertli kulüp, mahkemenin TFF'nin yaptığı reddi hakim itirazını reddettiğini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı

"3 Temmuz Kumpası'nın mağduru Kulübümüzün, Türkiye Futbol Federasyonu'na karşı açtığı tazminat davasının ön inceleme duruşması bugün görülmüştür. Bu duruşmada, mahkeme tarafından öncelikle, davalı TFF'nin 2. kez yapmış olduğu reddi hakim talebi, "bu talebin yargılamayı geciktirme amacı taşıdığı" gerekçesiyle geri çevrilmiştir.

Önemle belirtmek isteriz ki ön inceleme duruşmasında ayrıca davalı TFF'nin söz konusu davanın genel mahkemelerde açılamayacağı ve huzurdaki uyuşmazlığın ancak tahkim nezdinde çözümlenebileceği yönündeki itirazı reddedilmiştir.

Mahkemenin bu ara kararı ile birlikte davada hukuken son derece önemli bir aşama kaydedilmiş olduğunu tüm taraftarımıza duyurmak isteriz.

Dosyanın bir sonraki duruşmasının 6 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00'de yapılmasına karar verilmiştir.

Fenerbahçemize karşı yapılan haksızlıkların sonuna kadar karşısında ve takipçisi olacağımızı, hukuk mücadelemizi tüm kararlığımızla sürdüreceğimizi camiamızın ve kamuoyunun dikkatine sunarız."

Ne olmuştu?

Fenerbahçe yönetimi TFF'ye açtığı dönemde davayla ilgili haklarını saklı tuttuklarını açıklamıştı. Fenerbahçe'nin 3 Temmuz süreciyle ilgili TFF’ye açtığı 250 milyon TL’lik tazminat davasının üzerinden 1 yıl geçti. O dönemde davanın değeri yaklaşık 31-32 milyon Euro'ydu. Şu anda ise davanın değeri 13 milyon Euro'ya kadar düştü. 

Senin için hazırladığımız haberler