Fenerbahçe'nin forma sponsoru belli oldu! 14 milyon Euro...

Fenerbahçe forma sponsoru belli oldu. Qatar Airways ve Tüpraş'la görüşmelerini sürdüren Sarı Lacivertlilerin kasasına 14 milyon euro girecek
22 Eylül 2018 22:06- Son Güncelleme - 23 Eylül 2018 01:06
Google news abonelik

Fenerbahçe'nin forma sponsoru belli oldu. Qatar Airways ve Tüpraş'la görüşmelerini sürdüren Sarı Lacivertlilerin kasasına 14 milyon euro girecek. 

Fenerbahçe taraftarının günlerdir merakla beklediği ‘Kulübün yeni sponsorları kimler olacak?’ sorusunun cevabı belli oldu. Fenerbahçe, Qatar Airways ile forma sponsorluğu için büyük ölçüde anlaşma sağladı.

B Planı hazır

B Planı hazır

Fenerbahçe ile Qatar Airways arasında yapılacak anlaşmada son dakikada sorun yaşanırsa B Planı da belli oldu. Qatar Airways ile anlaşma resmiyete dönüşmez ise Fenerbahçe Başkanı Ali Koç devreye girecek ve aynı şartlara Tüpraş'la anlaşma yapılacak.

3 yıllık anlaşma, 14 milyon euro

3 yıllık anlaşma, 14 milyon euro

Sarı Lacivertlilerin her iki firma için karar aşamasında olduğu, 3 yıllık anlaşma ve yıllık 14 milyon euro gelir elde edileceği öğrenildi.

Öte yandan; Başkan Koç, UEFA ile yapılan Finansal Fair Play (FFP) anlaşması gereği sezon sonunda 30 milyon Euro kâr etmeleri gerektiğini açıklamıştı.