• Diğerleri

"Fenerbahçe'nin oyununu tamamen çözdük"

24 Ağustos 2017 22:57- Son Güncelleme - 24 Ağustos 2017 22:57
Google news abonelik
"Fenerbahçe'nin oyununu tamamen çözdük"

AJANSSPOR - Vardar Teknik Direktörü Cedomir Janevski, Fenerbahçe'yi 2-1 yenerek Avrupa Ligi gruplarına kaldıkları Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçının ardından basın toplantısı düzenledi.

Janevski'nin sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Şansa kazanmadık, bilerek taktik ve strateji uygulayarak kazandık.
Bizim için bu sefer çok önemli. Bize pozitif bir enerji aşılayacak. Sadece çalışmakla belli bir başarıya ulaşabiliriz. Bunun için çok teşekkür ederiz patronumuza çünkü büyük bir yatırım yapıyor vardar kulübüne. Biz 2 yıl çok çalıştık, çok çaba sarf ettik ve bugun biz başardık. Bu bize büyük bir mutluluk ve umut verici durumdur.

Galibiyet primini bilmiyorum. UEFA ne kadar verir bilmem. Biz bir prim düşündük, kulübün içinde düşündük. Bunun dışında böyle maçlar para ile kazanılmamalıdır. Biz tarih yazdık bugün. Maçtan önce de söyledik her şey para değildir. Onemli olan bu tarihi olgudur.

Ben eskiden Vardar'da oynadım. 20 sene oynadım. Ondan sonra Belçika'ya gittim ve 27 yıl çalıştım, yaşadım. Her daim Vardar'ı takip ediyordum. Bu benim başarım değil. Futbolcuların ve benden önceki teknik adamların başarısıdır. 10 gün içinde ben bir şey yapamamam ki.

Valbuena'yı herkes biliyor, van Persie'yi herkes biliyor. Dirar ile çalıştım. Fenerbahçeli oyuncuları biliyordum. Biz Fenerbahçe'nin oyununu tamamen çözdük. Fenerbahçe'nin oyunu 2 veya 3 oyuncu özelinde. Biz onları her zaman keseriz. Bize yakın bölgelerden uzaklaştırdık. Biz mahsus öyle yaptık. Savunmada zayıf olacaklarını biliyorduk. Üsküp'tede aynı oynadık. Üsküp'te 3 kere çıktık, 2 gol attık. Bugun daha fazla pozisyon bulduk. Biz çok iyi çözdük, oyunu çok iyi okuduk. Fenerbahçe gibi büyük bir rakibiniz varsa, güçlü stratejiniz olmalı ve oyuncular da bunu yapabilmeli.

Biz Fenerbahçe'nin nasıl oynayacağını biliyorduk.. Biz biliyoruz ki onlar hep yatay oynuyorlar. birbirlerine topu uzatıyorlar. Hiçbiri dikey oynamıyorlar. Onlar van Persie'ye topu atmak istiyor. Vardar'ı küçümsememek lazım. Hem Isla, hem İsmail Köybaşı çok ileri gidiyor. Bizim sağ ve sol tarafta oynayan oyuncuların topu direkt ileri vermesi gerekmekteydi. Savunma oyuncuların arkasına sarkmamız gerekmekteydi. Zaten öyle kazandık"

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ)

Darüşşfaka Tekfen 72 - 76 Cedevita Olimpija Ljubljana | Maç Özeti - EuroCup 6. Hafta