AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rio Ferdinand, bu kez United'a karşı!

İlk Yayınlanma : 19 Nis 2021 - 10:10 / Son Güncelleme : 19 Nis 2021 - 13:38

Manchester United'ın eski futbolcularından Rio Ferdinand, UEFA Süper Lig tartışmalarına katıldı. Ferdinand, alınan kararı sert şekilde eleştirdi. İşte detaylar...

Rio Ferdinand, bu kez United'a karşı!

DIŞ HABER-AJANSSPOR 

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester United'ın unutulmaz defans oyuncularından Rio Ferdinand, Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasıyla ilgili görüşünü paylaştı. İngiliz Milli Takımı'nın da eski yıldızlardan biri olan Ferdinand, 12 kulübün bu kararını skandal olarak nitelendirdi. 

Rio Ferdinand: "Futbola karşı bir savaş"

Rio Ferdinand, "Bu benim için futbola karşı bir savaş. Bu utanç verici. Futbolun doğasına ve her şeye aykırı. Şu anda içinde bulunduğumuz dönemde bunu yapmaya nasıl cesaret ettiler? Dünya çapında bir salgın var ve insanlar bununla mücadele ediyor. Bu durum rekabete aykırı. Tamamen ticari bir işlem. Bu oyunu özel kılan insanlar da dikkate alınmıyor" diye konuştu.

Manchester United'ı da eleştirdi

İngiliz ekiplerinden Manchester United da söz konusu fikre destek verdi. United'ın Avrupa Süper Ligi'ne katılmasıyla ilgili olarak ise Ferdinand, "Ben bir Manchester taraftarıyım. Kulübümü seviyorum ama böyle şeylere karşı destek vermiyorum" dedi. 

Ferguson'a destek

Ferdinand ayrıca, Alex Ferguson'un, "Avrupa Süper Ligi'nden bahsetmek 70 yıllık Avrupa futbolunu yok saymaktır" ifadesine destek verdi. Ferdinand, "Sokaklarda futbol için mücadele eden insanlar var. Dünyanın her yerinde kendi kulübü için mücadele eden futbolseverler var. Onlar zengin odalarında oturuyorlar ve bu saçma fikir hakkında karar alıyorlar. Bunların derdi futbol değil, sadece para" dedi.