AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Feriha Öz hayatını kaybetti

İlk Yayınlanma : 02 Nis 2020 - 19:03 / Son Güncelleme : 02 Nis 2020 - 19:03

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Feriha Öz'ün koronavirüsten hayatını kaybettiğini duyurdu. Feriha Öz kimdir kaç yaşında? Ne iş yapar? Dünyaca ünlü Türk patolog Prof. Feriha Öz'ün hayatı ile ilgili bilgiler haberimizde...

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi patoloji uzmanı Prof Dr. Feriha Öz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bakan Koca, vefat haberini Twitter'dan duyurdu. Peki, Prof Dr. Feriha Öz kimdir, kaç yaşındaydı? İşte Dünyaca ünlü Türk patolog Prof. Feriha Öz'ün hayatı ile ilgili bilgiler..

Prof. Feriha Öz kimdir, kaç yaşındaydı?

Dr. Feriha Öz 1933 yılında Kadıköy’de dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamlayarak 1951 yılında Fen Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesine kayıt oldu ve 1957 yılında doktor oldu. Fakülteden mezuniyetini müteakip Yozgat’ın Aktağ madeni kazasında sağlık merkezi doktoru olarak çalıştı, İstanbul Üniversitesi Patolojik Anatomi Kürsüsüne asistan olarak atandı. 1962 yılında Uzman olan Dr. Feriha Öz 1963-1972 yılları arasında Cerrahpaşa-Cerrahi kliniğinde patolog olarak görev yaptı. Feriha Öz evli ve 2 çocuk annesi.