Fethiye-Mamaris etabını Greipel kazandı

29.04.2015 - 18:57 | Son Güncellenme: 29.04.2015 - 18:57

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 4. etabını Lotto Soudal takımından Alman sporcusu Andre Greipel kazandı.

TUR 2015'in 4. etabı, Fethiye ile Marmaris arasındaki 132 kilometrelik parkurda 21 takımdan 162 bisikletçinin katılımıyla koşuldu. 

Jay Mccarthy, Valerio Agnoli, Luis Mas Bonet, Carlos Julian Quintero ve Serge Pauwels'in oluşturduğu 5 kişilik kaçış grubu Marmaris ilçe merkezine önde girdi.

Etabın son düzlüğünde ön ve arka grup birleşirken, Alman bisikletçi Greipel, 3 saat 22 dakika 8 saniyelik derecesiyle bitiş çizgisini ilk sırada geçti. Greipel, bu yılki ilk Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu kariyerindeki 10. etap galibiyetini elde etti.

Sprintle tamamlanan 4. etapta, Nippo-Vini Fantini'den İtalyan bisikletçisi Daniele Colli ikinci, UnitedHealthcare Pro Cyling takımından bir diğer İtalyan Danielle Ratto ise üçüncü oldu.

Bu sonuçların ardından CCC Sprandi-Polkowice takımının İtalyan sporcusu Davide Rebellin, genel klasmanda liderliğini korudu ve "turkuaz mayo"yu rakiplerini kaptırmadı. Kristijan Durasek 7, Eduardo Sepulveda ise 50 saniye geriden toplam süresi 15 saat 35 dakika 49 saniye olan Rebellin'i izledi.

-Cavendish "yeşil mayo"yu bırakmadı
Etixx-Quick Step takımının Büyük Britanyalı sporcusu Mark Cavendish, en iyi sprintere verilen "yeşil mayo" klasmanının zirvesinde yer almaya devam etti. 

En iyi tırmanışçı klasmanında liderliğini sürdüren Colombia'dan Juan Pablo Valencia, yarın da "kırmızı mayo"yu giyecek.

Türkiye güzellikleri klasmanında liderliği bırakmayan Caja Rural-Seguras RGA takımından İspanyol Luis Bas Bonet ise "beyaz mayo"yu bir kez daha giymeye hak kazandı.

Turun 5. etabı, yarın Muğla ile Pamukkale arasındaki 160 kilometrelik parkurda koşulacak. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'da tamamlanacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler