Filenin Sultanları, 19 Yaş Altı Kadınlar Balkan Şampiyonu

4 Temmuz 2019 04:20- Son Güncelleme - 4 Temmuz 2019 04:20
Google news abonelik
Filenin Sultanları, 19 Yaş Altı Kadınlar Balkan Şampiyonu

Voleybol 19 Yaş Altı Kadınlar Balkan Şampiyonası’nda Türkiye finalde Sırbistan’ı 3-2 yenerek şampiyon oldu. 

TVF Başkent Voleybol Salonunda oynan final mücadelesinde Filenin Sultanları, Sırbistan’ı 25-17, 25-21, 20-25, 22-25, 10-15'lik setlerle üstünlük sağladı ve kupanın sahibi oldu. 

Maçtan detaylar...

Salon: TVF Başkent 
Hakemler: Georgiana Maria Latan (ROM), Yasin İlhan (TUR) 
Sırbistan: Veronica Dokic, Rada Perovic, Jovan Mirosavljevic, Miljana Glusac, Vanja Savic, Milica Milunovic (Bojona Gocanin, Isidora Rodic, Tara Taubner, Mina Mijatovic, Ana Marija Jonjev, Jovana Cvetkovic) 
Türkiye: Nazlı Eda Kafkas, Derya Cebecioğlu, Yaren Işık, Melis Katipoğlu, Yaprak Erkek, Zeynep Sude Demirel (Simay Kurt, Eylül Karadaş, Merve Atlıer, Elif Sude Erginbaş, Aysun Aygör, Zeynep Uzen) 
Setler: 25-17, 25-21, 20-25, 22-25, 10-15 
Süre: 2 Saat 18 dakika (26, 29, 31, 33, 19) 

Üstündağ: “Hepsini tebrik ediyorum kutluyorum” 

19 Yaş Altı Milli Takımı'nın geleceğin sultanları olduğunu ifade eden Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Bu takımdan A takımda olanlar da var. Mesela Ebrar bu takımda yaşı tutuyor. İstese bu takımda olabilir. Çin’de bir zafer kazandılar. Ev sahibi Çin’i 3-1 net bir skorla yendiler. Erken saatte ablaları bize bu mutluluğu yaşattılar. Hepsini tebrik ediyorum kutluyorum. Orada galibiyet burada Balkan şampiyonu olmak. Ama daha yolun başındayız. Buradan Meksika’ya gidecekler. Orada da bir kupa hedefimiz var. Bugün burada oynadıkları Sırbistan da oradaki rakibi. Bugün burada 2-0’dan gelip bırakmadılar, inandılar, mücadele ettiler. Çok iyi bir oyun sergilediler ve 3-2 yenerek şampiyon oldular” şeklinde konuştu. 

Başantrenör Çatma: “2-0’dan sonra iyi bir direnç gösterdik” 

Sırbistan karşısında iyi bir direnç gösterdiklerini vurgulayan Başantrenör Şahin Çatma, “Evimizde oynadığımız Balkan Şampiyonası bizim için prestij maçıydı. Sırplar da Dünya Şampiyonası'nda bizim rakibimizdi. 2-0’dan sonra iyi bir direnç gösterdik. İyi servis attık, iyi karşılama yaptık. Çok mükemmel defans yaptık. Kızlarımı tebrik ediyorum” dedi. 

Kaptan Cebecioğlu: “Oyunumuzu Meksika’daki Dünya Şampiyonası'nda sergilemeyi düşünüyoruz” 

Maçın son anlarında sakatlık geçirmesine rağmen takımı yalnız bırakmayan kaptan Derya Cebecioğlu şöyle konuştu: 
“Öncelikle 2-0’dan 2-2’ye çevirip 3-2 maçı almak her takımın yapacağı bir şey değildir. Biz bugün takım olarak sahada elimizden gelen her şeyi yaptık ve maçı kazandık. Bu performansımızı ve oyunumuzu Meksika’daki Dünya Şampiyonası'nda sergilemeyi düşünüyoruz ve yapacağız da. Son Balkan Şampiyonası'nı bu şekilde bitirdiğimiz için çok mutluyum." 

Penaltı kurtardı sonra... İşte ayarsız kaleci!