AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fırat Arslan dünya şampiyonluğu yolunda ringe çıkıyor

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 20 Tem 2021 - 18:02 / Son Güncelleme : 20 Tem 2021 - 18:05

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, WBA dünya şampiyonluk eleme maçında Eduardo Acosta ile karşılaşacak.

Fırat Arslan dünya şampiyonluğu yolunda ringe çıkıyor

AJANSSPOR-HABER

Profesyonel boksör Fırat Arslan, 24 Temmuz Cumartesi gecesi Almanya Göppingen’de Eduardo Acosta ile karşı karşıya gelecek. Türk eldiven bu karşılaşmayı kazanması durumunda dünya şampiyonluğu maçı yapma hakkını elde edecek. 

Korona gölgesinde maç

Önemli bir maça çıkacağını ifade eden başarılı boksör, "Karşılaşmayı daha büyük bir salonda yapmak isterdik ancak korona tedbirleri nedeniyle buna izin verilmiyor. Bu yüzden kendi spor salonumuzda gerçekleştirme kararı aldık” dedi.

Fırat Arslan'ın rakibi Arjantin şampiyonu

Maça çok iyi hazırlandığını belirten Arslan, “Arjantinli rakibim R. Eduardo Acosta, defalarca Güney Amerika şampiyonluğunun yanı sıra, Arjantin şampiyonlukları yaşamış olan bir isim. Fakat kendime güveniyorum ve bu maçı alacağıma inanıyorum" diye konuştu. 

Gecede ayrıca Hüseyin Cinkara ise IBO Avrupa şampiyonluğu için ter dökerken, ağır sıklet boksörlerimizden Ali Kıydın, Erdinç Delibaltaoğlu ve Muhammed Bektaş da mücadele verecek.