Flaş sözler: "Bursaspor amatör lige düştü, işi bilmeyen yönetime gelmesin!"

27 Mayıs 2019 16:12- Son Güncelleme - 27 Mayıs 2019 19:12
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’in 34.haftasında deplasmanda oynadığı Evkur Yeni Malatyaspor maçını 2-1 kazanan Bursaspor küme düşmekten kurtulamadı. Yeşil-Beyazlı Kulübün Eski Başkanı Remzi Cinoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Remzi Cinoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Remzi Cinoğlu: "Bursaspor, 7-8 yıldır çok kötü yönetildi"

Bursaspor’un küme düşmesi sebebiyle çok üzgünüm. Türkiye’de ilklerden biri yaşandı. Şampiyon bir takım küme düştü. Ne kadar kötü bir durum değil mi? Bursaspor, kötü yönetildi. Son 7-8 yıldır özellikle çok kötü yönetildi. Sürekli olarak kaybetti. Elindeki değerli oyuncuları da yitirdi. Bugün itibarıyla yapılması gereken tek şey; mali yapıyı düzeltmek.

"Bursaspor'un ekonomisi amatör lige düştü"

"Bursaspor'un ekonomisi amatör lige düştü"

Bursaspor düştüğü için çok büyük maddi kayba uğradı. Süper Lig’deki gelirle 1. Lig’deki gelir arasında ciddi farklar var. Bursaspor ciddi şekilde borçlu. Şu anda nakit borcu da çok yüksek. Yönetimi alacak kişinin Özlüce Tesisleri’ne 250-300 milyon alıp gitmesi gerek. İşin ekonomisi kötü durumda. Bir alt lige düşerken, ekonomisi de amatör lige düştü. Önce ekonomisini 1. Lig seviyesine getirmesi lazım. Eğer ekonomisi o noktaya gelmezse Bursaspor’un işi çok zor.

Bursaspor için bu tabloda başkan adayı çıkar mı?

Bursaspor için bu tabloda başkan adayı çıkar mı?

Timur Noyan Bey ya da başka bir kişi bu göreve talip olurken çok iyi düşünmek zorunda. Futbol topunu sahada görmekle yapılacak bir iş değil. Gelecek yönetimin soyunma odasının tozunu yutmuş olması, futbolcularla nasıl ilişki kurulacağını bilmek gerek. Yoksa mevcut yönetimin yaptığı işlerden fazlasını yapamazsınız.

"İşi bilmeyenler yönetime talip olmasın"

Futbol önceden endüstriyel değildi. Futbolcular pahalı. Çok isabetli işler yapmak lazım. Dernek olunca dernek de sürekli kaybediyor. Transfer hataları Bursaspor’u bu hale düşürdü. Kulübü bilmeden bu işlere girmemek gerek. 3-5 kuruş para kazanıp da yönetime talip olmamak gerek. Bursaspor’u iyi bilmek lazım. Futbol artık başka bir seviyeye çıktı. İşi çevirebilmek için futbolu da bilmek gerekiyor. Bursaspor’un işi zor. İnşallah bu durumdan kurtulacak. Köklü camialar eski günlerine döner. Dönmeli.