Flaş sözler: "Diagne evet, ama Mitroglou..."

8 Şubat 2019 10:02- Son Güncelleme - 8 Şubat 2019 13:02
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski teknik direktörlerinden Cevat Güler, Pazar günü Türk Telekom Stadı'nda oynanacak Galatasaray - Trabzonspor maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Radyospor'da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Cevat Güler'in açıklamaları şu şekilde;

Terim için başsağlığı mesajı

Öncelikle Fatih Terim'in başı sağolsun. Maalesef hayatın içinde olan şeyler. Terim takımın başında olmasa bile yardımcıları onun yokluğunu hissettirmemek için elinden geleni yapıyor. Tabi ki Fatih Terim'in yeri başkadır.

"Başakşehir'e bağlı olarak baz şeyler belli olacak"

"Başakşehir'e bağlı olarak baz şeyler belli olacak"

Bugün geldiğimiz noktada Galatasaray liderin gerisinde ama önümüzde maçlar var. Başakşehir’in kaybedeceği puanlara bağlı olarak bazı şeyler belli olacak. Önde giden takımın hata yapması gerekiyor ki siz de yakalayasınız. Bu hafta oynanacak Trabzonspor maçı kritik. 

"Zaman içinde uyumun ne olduğunu göreceğiz"

"Zaman içinde uyumun ne olduğunu göreceğiz"

Trabzonspor kadroyu gençleştirmek zorunda kaldı. Bu sene kur farkı da takımları ciddi olarak etkiledi. Galatasaray, Diagne ve Mitroglou’yu aldı. Kısa sürede uyum sağlayıp gollerine devam edeceklerdir. Orta saha ve savunmadaki uyumun da erken atlatılması gerekiyor. Zaman içinde uyumun ne olduğunu göreceğiz. 

"Kaybedilmiş bir şey yok"

Galatasaray adına kaybedilmiş bir şey yok. Ama hedefi liderlik olarak düşünecek olursanız Başakşehir’e bağlı bazı şeyler. 

"Mitroglou hazır değil"

"Mitroglou hazır değil"

Mitroglou’dan faydalanılabilir. Diagne evet ama Mitroglou'nun şu andaki görüntüsü hazır değil. Fatih Terim zamanla onu daha çok kullanacaktır. Diagne’nin alınması yerindeydi. Zaman zaman çift forvet de oynatabilir. Hocanın kadro planlamasına göre değişir. Şu anda hazır olan Diagne. Mitroglou ne zaman form yakalar onu bilemem. 

"Galatasaray, Trabzonspor maçında avantajlı"

"Galatasaray, Trabzonspor maçında avantajlı"

Galatasaray’ın Trabzonspor karşısında daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor ustalarını kaybetmiş gibi görünüyor. Sosa oynamazsa onlar açısından dezavantaj. Galatasaray adına iç sahada kayıp beklemiyorum. Dış sahada daha çok kayıp olabilir diye bakıyorum. 

Muslera'nın satılması ihtimaline nasıl bakıyor?

Yerine oynayabilecek bir oyuncu bulunduğu sürece her oyuncu satılabilir. Muslera, geldiği günden beri önemli hizmetlerde bulundu. Çok iyi dönemler geçirdi. Bu sezonki performansı çok iyi görünmüyor. Bazı kopmalar yaşıyor. Maliyeti yüksek oyuncuların, yerini doldurmak suretiyle satışına soğuk bakmam.