AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Formula 1, İstanbul trafiğini kilitledi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 09 Eki 2021 - 15:07 / Son Güncelleme : 09 Eki 2021 - 15:10

Tuzla’da İstanbul Park’ta düzenlenen Formula 1 organizasyonu nedeniyle bazı yollar adeta kilitlendi.

Formula 1, İstanbul trafiğini kilitledi

AJANSSPOR - HABER

Formula 1'de Türkiye Grand Prix'i için geri sayımda sona gelindi. 2020 sezonunun ardından 2021 sezonunda da F1 takvimine giren Türkiye, 8 - 10 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park ile organizasyona dokuzuncu kez ev sahipliği yapıyor.

Uzun araç kuyrukları oluştu

Başta İstanbul olmak üzere yurt içinden onlarca şehirden gelen yerli ve yurt dışından gelen yabancı turistlerin ilgisini çeken Formula 1 etkinliği İstanbullulara trafikte zor anlar yaşattı. Tuzla'da organizasyon alanının tüm bağlantı yollarında yoğunlaşan trafik, bölge sakinleri ve etkinliği seyretmeye gelenler için çileye dönüştü. Yarış pistinin olduğu alana giden yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. Ara ara yolda araç trafiğinin durma noktasına geldiği görüldü. Trafik ekiplerince yollarda yoğun trafiğe karşın önlemler alındı.

Havadan görüntülendi

Buğra Höyük, “Amasya'dan geliyoruz. Saat sabah 4'de yola çıktık. Bizi ana VIP girişinden almadılar yaklaşık 4 saattir de bu trafikteyiz mağduruz” dedi. Yarışları izlemek için yola koyulan Mehmet isimli vatandaş ise “Formula'ya geldik. Trafik biraz daha iyi, yarın daha kötü olacağını düşünüyorum. Bursa'dan geldim” dedi. Formula 1 yarışları nedeniyle Tuzla'da uzun araç kuyruklarının oluştuğu yollar havadan görüntülendi.