Formula 1 kırmızı bayrak nedir ne anlama gelmektedir?

Formula 1 kırmızı bayrak nedir ne anlama gelir? Formula 1 sezonunun 14. yarışının heyecanı Türkiye Grand Prix’sinde yaşanacak. Yarış severler ise, Formula 1’de kırmızı bayrak ne anlama gelir, kırmızı bayrak sallandığı zaman ne olur gibi araştırmalar yapıyor. Son olarak sıralama turlarında da kırmızı bayrak gösterilmişti. Peki kırmızı bayrak neden kaldırılır?
14 Kasım 2020 22:48- Son Güncelleme - 14 Kasım 2020 22:48
Google news abonelik

Formula 1’de kırmızı bayrak ne anlama gelir, neden kaldırılır? Formula 1, 9 yıl aradan sonra Türkiye’ye döndü! Bu yarışı S Sport ekranlarında seyredenler ise, kırmızı bayrağın anlamını araştırmaya başladı. Peki kırmızı bayrak neden kaldırılır ve ne anlama gelir? İşte detaylar…

Formula 1’de kırmızı bayrak nedir neden kaldırılır ve ne anlama gelir?

Formula 1'de yarış esnasında kontrolü sağlamak için en temel iletişim aracı bayraklardır. Bunlar kırmızı,mavi,beyaz,siyah,sarı,yeşil ve damalı bayraktır.

Kırmızı bayrak: Pistte bu bayrak görüldüğünde, yarış pilotlarının yavaş bir şekilde pite dönmek zorunluluğu vardır. Kırmuzı bayrak yarışın durdurulduğunu belirtir ve kazanın meydana gelmiş olma ihtimali veya yarışın devam etmesinin tehlikeli olduğunu anlatır.