Formula 1'in 92 yaşındaki eski patronu Bernie Ecclestone tutuklandı

Orhan Gülek
26.05.2022 - 19:36 | Son Güncellenme: 27.05.2022 - 19:36

Formula 1'in eski yöneticilerinden Bernie Ecclestone'ın izinsiz silah taşıdığı gerekçesiyle Brezilya'da tutuklandığı, sonrasında ise kefaletle serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Formula 1'in 92 yaşındaki eski patronu Bernie Ecclestone tutuklandı

AJANSSPOR - HABER

Formula 1'in eski yöneticilerinden Bernie Ecclestone'ın izinsiz silah taşıdığı gerekçesiyle Brezilya'da tutuklandığı, sonrasında ise kefaletle serbest bırakıldığı belirtildi.

İzinsiz bir şekilde silah taşıdı

Reuters'ta yer alan haberde, Brezilya'dan İsviçre'ye giden özel bir uçağa binen ve izinsiz bir şekilde silah taşıdığı tespit edilen Bernie Eclestone'ın Brezilya'daki bir havaalanında gözaltına alındığı ve sonrasında tutuklandığı ifade edildi.

Ecclestone, kefaletle serbest kaldı

Ecclestone'ın ifadesinde silaha sahip olduğunu ancak seyahat esnasında kendisine ait bir bagajda olduğunun farkında olmadığını söylediği kaydedildi. İfadesinin alınmasının ardından Ecclestone'ın kefaletle serbest kaldığı ve İsviçre'ye seyahatine izin verildiği belirtildi.

İlgini Çekebilir
Kanadalı Rapçi Drake, Formula 1’de 234 bin dolarlık Bitcoin kaybetti
Habere Git

Bernie Ecclestone kimdir?

Büyük Britanyalı işadamı Bernie Ecclestone, dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1'de 40 yıldır sahip olduğu söz hakkını 2017 yılında kaybetti.

Senin için hazırladığımız haberler