Formula hayranları merakla bekliyordu! İptal edildi...

Formula 1 Vietnam Grand Prix'sinde son dakika gelişmesi yaşandı. Koronavirüs salgını, spor dünyasını etkilemeye devam ediyor. Peki, Formula 1 Vietnam GP'si yapılacak mı? İşte detaylar...
16 Ekim 2020 11:51- Son Güncelleme - 16 Ekim 2020 11:51
Google news abonelik

Yarış tutkunlarının bu sezon merakla beklediği Grand Prix'nin iptal edildiği açıklandı.

Formula 1'de ilk kez bu sezon düzenlenmesi planlanan Vietnam Grand Prix'sinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

Vietnam organizasyon komitesinin açıklamasına göre, kasım ayı için yapılan ikinci değerlendirmenin ardından, Kovid-19 salgını etkilerinin devam etmesi ve yeterli güvenlik önlemi alınamaması gerekçeleriyle yarışın bu sezon iptal edilmesine karar verildi.

İlk olarak nisan ayında yapılması planlanan etap, salgın nedeniyle 13 Mart'ta ertelenirken, ikinci değerlendirmenin ardından nihai kararın alınacağı açıklanmıştı.

Vietnam Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ülke genelinde bin 122 kişi koronavirüse yakalanırken, 35 kişi ise hayatını kaybetti.

2021'de İstanbul, takvimde olacak mı?

Koronavirüs salgını sebebiyle 2020 takviminde değişiklikler yapan Formula 1, gelecek sezon normal takvimine geçecek.

Formula 1 CEO'su Chase Carey, gelecek sene için normale daha yakın bir takvim hazırladıklarını açıkladı.

Carey, önümüzdeki yıl için belirli bir zaman veya ülkede koronavirüsün ne durumda olacağını bilemeidklerini ancak yine de daha düzenli bir takvimin tamamlanmaya yakın olduğunu belirtti.

Öte yandan Formula 1 CEO'su, İstanbul, İmola ve Mugello parkurlarının gelecek sene planlarında yer almadığını da vurguladı. (HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.