AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fransa Başkanı Macron vatandaştan tokat yedi, işte o görüntüler

İlk Yayınlanma : 08 Haz 2021 - 17:56 / Son Güncelleme : 08 Haz 2021 - 18:04

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron, vatandaşla bir araya geldiği sırada tatsız bir olay yaşadı. Bir vatandaş, Macron'a tokat attı. İşte detaylar...

Fransa Başkanı Macron vatandaştan tokat yedi, işte o görüntüler

Fransa Başkanı Emmanuel Macron, ülkede turizmle öne çıkan Drome bölgesini ziyaret etti. Devlet Başkanı Macron'un ziyareti sırasında tatsız bir olay yaşandı. Vatandaşla tokalaşmak isteyen Macron'a bir kişi tokat atarak "Kahrolsun Macronculuk" şeklinde bağırdı. Macron'un korumaları hemen barikatların öbür tarafına geçip devlet başkanına tokat atan vatandaşı el pençe aşağı indirdi. 

Macron'a tokat attı, yaka paça yere düşürüldü

Son 2 haftadır ülke genelinde turlar düzenleyen Emmanuel Macron, muhalefet tarafınca "seçim hazırlığında" olduğu gerekçesiyle eleştiriliyordu. 2 hafta önce Lot bölgesinde vatandaşla bir araya gelen Macron, bu kez Drome bölgesinde vatandaşla buluşuyor. Macron, Drome'da unutamayacağı bir olay yaşadı. Bir vatandaş Macron'a tokat atıp: "Kahrolsun Macronculuk" diye çıkıştı. Macron tokat sonrası sarsılırken; koruma ekipleri direkt tokat atan vatandaşı yere serdi. Diğer yandan devlet başkanı her ihtimale karşılık bölgeden uzaklaştırıldı.

Vatandaşın Macron'a tokat attığı görüntüler, kısa sürede sosyal medyanın bir numaralı gündem maddesi haline geldi. İşte o görüntüler: