AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Futbol kitaplığına yeni bir transfer!

İlk Yayınlanma : 05 Nis 2021 - 12:21 / Son Güncelleme : 05 Nis 2021 - 12:24

Ufuk Karacan ve Didem Dilmen'in yazdığı 'Hollyfoot' kitabı çıktı. Kitabın konusunda futbolun köklerine iniliyor. İşte Hollyfoot kitabı...

Futbol kitaplığına yeni bir transfer!

Ufuk Karacan ve Didem Dilmen'in kaleme aldığı 'Hollyfoot' isimli kitap okuyucularla buluştu. Velespit Yayınları'ndan çıkan kitapta yazarlar, futbolun bugününün köklerine iniyor.

Kitabın içeriğine dair hazırlanan basın bülteninde şöyle deniliyor: "Futbolu sevme biçimimizi, yönetme şeklimizi ve en başta bu oyuna nasıl ve neden tutulduğumuzu analiz eden Hollyfoot, hem bir zaman çözümlemesi hem de bugünün kuşbakışı niteliğini taşıyor. Hollyfoot, futbolun F'sini bilmeden oyundaki her sorunu aynı klişe sebeplere bağlayanlar için bir cevap niteliği taşımakta. Bir sorun çözüme ulaşmak için önce köküne inmeyi mecbur kılar. Futbolu sevmemizi sağlayan sebepleri yok ederek, bugün harikulade bir futbol iklimi oluşturacağını sananların sıklıkla yabancı kontenjanı üzerine yoğunlaşmasının vahameti hepimizi sıkmaya başlamadı mı? Futbolu kurtarmak isteyenler en başa dönmeliler. Futbolu sevme nedenimize."