"Futbol oynamak için yeniden isteğim var"

2 Şubat 2020 16:44- Son Güncelleme - 2 Şubat 2020 13:56
Google news abonelik

Beşiktaş'ın sezon sonuna kadar Feyenoord'a kiraladığı Oğuzhan Özyakup, gol attığı Emmen maçının ardından açıklamalar yaptı. Oğuzhan, "Yeniden futbol oynamak için isteğim var. Kendimle barışığım, bunun karşılığını da aldım" ifadesini kullandı.

Feyenoord'un Emmen'i 3-0 yendiği maça ilk 11'de başlayan ve henüz 2. dakikada golünü atan Oğuzhan, Hollanda basınına demeç verdi.

Oğuzhan Özyakup, "Annemin doğum günüydü. Yıllar sonra ilk kez doğum günüdnde bir aradaydık. Bu sabah kahvaltı yaptık. Burada olduğumdan beri rahatlamış hissediyorum. Özlediğim aile bireylerine, arkadaşlarıma geri döndüm. İdmanlara gitmek için ve yeniden futbol oynamak için isteğim var. Kendimle barışığım, bunun karşılığını da aldım. Cidden, bu şekilde başladığım için çok mutluyum. Rahatladım ve mutluyum" dedi.

Feyenoord'un stadı De Kuip'teki atmosferi de değerlendiren 27 yaşındaki orta saha, "De Kuip Türkiye ile kıyaslanabilir. Her maç dolu, fanatik taraftarlar var. Bu da bana yardımcı oluyor" derken, Hollanda'ya geri dönüşüyle de ilgili olarak, "15 yaşından beri Hollanda dışındaydım, 12 yıl yalnız yaşadım. Yeniden ailemle kahvaltı yapmak ve stada arkadaşlarım tarafından getirilmek iyi hissettiriyor" ifadesini kullandı.