• Diğerleri

Galatasaray, 'dedektif' gibi araştıracak!

Galatasaray'a üye olmak isteyenlerin çeşitli engellerle karşılaştığı daha önce gündeme gelmişti. Galatasaray'a üye olmanın kriterleri neler? Kulüp, üye olmak için neleri araştıracak? Dikkat çeken detaylar...
4 Haziran 2020 08:47- Son Güncelleme - 4 Haziran 2020 08:50
Google news abonelik

Kulüpler içinde üyeliği en zor olan ve kontenjana tabi bulunan Galatasaray’da üye olabilmek adeta ayrı bir prestij kaynağı. Galatasaray’da üyelik kriteri neler? Kulüp, üye olmak isteyenlerle ilgili hangi araştırmayı yapacak? Detaylar ve gelişmeler haberde…

Liseliler dışında kalanlar için araştırma

Skorer'in haberine göre; sarı-kırmızılılarda liseliler dışında kalan üyelik başvurularında maçlara ne sıklıkta gittiği, kombine kart ve locasının bulunup bulunmadığı ve Galatasaray Store’dan alışveriş yapıp yapmadığı araştırılacak.

Kriter: Galatasaray aşkı

Özellikle Galatasaray Lisesi dışında kalanların üyelik için zorlandığı kulüp, 1 Haziran ile 31 Ağustos tarihleri arasında başvuruları alacak, burada en büyük kriter “Galatasaray aşkı” olacak.

Kimler elenecek?

Kimler elenecek?

Başvurularda bunu bir “etiket” olarak düşünenler elenecek. Yapılan değerlendirmelerde başvuruda bulunan kişinin maçlara ne sıklıkla gittiği, kombine kartının veya locasının bulunup bulunmadığı, Galatasaray Store’larda alışveriş yapıp yapmadığı gibi noktalar dikkate alınacak.

Maddi destek de önemli bir faktör

Bu şekilde kulübe maddi destek sağlayan ve aidiyet duygusu yüksek olan kişilere öncelik verilecek. Galatasaray’da 400 yeni üyenin yarısı Galatasaray Lisesi Mezunları (150 civarı) ile eski sporcular ve üye yakınlarına ayrılıyor.

200 kişilik üyelik için yoğun talep

Geri kalan 200 kişilik üyelik için yoğun bir talep bekleniyor. Gerek mülakatlarda gerek de başvuru esnasında belirlenen kriterler göz önüne alınacak, üye adayları için referans gösteren kişilerle temas kurulacak. Bu testi geçenler kulübe üye yapılacak. Böylece kulübün üye profilinin aktif hale getirilmesi hedefleniyor.

Penaltı kullanırken topa vuramamak!