AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray, Riva’dan elde ettiği geliri açıkladı!

İlk Yayınlanma : 01 Nis 2021 - 17:31 / Son Güncelleme : 01 Nis 2021 - 17:46

Son dakika spor haberleri… Galatasaray, Riva arazisinden elde ettiği geliri açıkladı. Kulübün faaliyet raporunda bu gelire de yer verildi. Peki Riva’dan kulübün kasasına giren para ne kadar?

Galatasaray, Riva’dan elde ettiği geliri açıkladı!

Burhan Can TERZİ  - AJANSSPOR

Galatasaray’ın 2016 yılında değerlendirmeye başladığı Riva arazisinden kulübün kasasına yüksek miktarda para girmeye devam ediyor.  Protokolün yapılmasının ardından  Ekim 2016'da da genel kurul onayından geçen Riva arazisinin projelendirmesi  sarı - kırmızı kulübe gelir sağlamayı sürdürüyor. 

 

Galatasaray, 2020 yılı faaliyet raporunda Riva’dan elde edilen geliri açıkladı.

 

2020 yılı faaliyet raporu

Galatasaray'ın resmi olarak açıkladığı faaliyet raporunda "Yılmaz İnşaat A.Ş. tarafından, Riva arsamız üzerinde gerçekleştirilecek ve yaklaşık 1.500 villa içerecek olan projenin ilk etabına ilişkin projeler hazırlanarak Beykoz Belediyesi’ne başvurulmuş ve 14.09.2018 tarihli yapı ruhsatı alınmıştır. Öncelikle inşa edilen satış ofisi tamamlanmış ve yapı ruhsatının alınmasını takiben satış ve inşaat süreci başlatılmıştır." denildi.

 

Pandemi, projelere yönelimi artırdı

"Birinci etapta yer alan 501 villanın, en çok talep gören tüplerinin tükenmesi üzerine, 199 villa, sosyal tesisler ve park alanı ruhsatlarını içeren 2. Etabın ruhsatı da 23.10.2020 tarihinde alınmıştır. 2020 yılının özellikle Haziran-Temmuz aylarında düşük seviyelerde gerçekleşen kredi faizleri ve Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen kampanyaların satışlar üzerinde önemli etkisi olmuştur'' denilen açıklamada, pandemi dönemdeki kısıtlamaların satışları olumlu etkilediği vurgulandı:

 

''Covid-19 pandemisi nedeniyle uygulanan kısıtlamalar, bahçeli konutlara ve geniş ortak alanlar sunun projelere yönelinmesine sebep olmuştur. Bu dönemde edinilen deneyimlerin etkilerinin kalıcı olması ya da uzun süre etkisini sürdürmesi beklenebilir" denildi.

 

'Çok hayati işler yapılıyor'

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, daha önce yeni üyelerin berat töreninde Riva arazisi hakkında konuşmuştu. Cengiz, ''Çok hayati işler yapılıyor. Florya ve Riva sözleşmeleri bile bize ihale edildi. Biz o sözleşmeleri aldık, tümüyle yeniledik ve Galatasaray camiasına kalmasını sağladık. Hem de imarlı şekilde, dört sene önce ödediğimiz ücrete aldık'' dedi.