Galatasaray'a loca şoku! Boş kaldı...

Son dakika haberleri... Süper Lig'de alınan kararla beraber localara taraftar alımı açılmıştı. Peki Galatasaray locasına kaç taraftar gidiyor? Galatasaray loca fiyatları ne kadar? İşte detaylar...
31 Ekim 2020 09:24- Son Güncelleme - 31 Ekim 2020 09:30
Google news abonelik

Galatasaray'da bu sezon ilk kez haftalık satış yapılan Aytemiz Alanyaspor maçında 400 kişi koltuk kiralarken, bugünkü Ankaragücü karşılaşmasında bu rakam 320 olarak gerçekleşti. 

Neden azalma yaşandı?

Hürriyet'in haberine göre Galatasaraylı taraftarlar fiyatları pahalı bulduklarını bildirmelerine rağmen Galatasaray yönetimi herhangi bir indirim yapmadı.

Pandemi nedeniyle uzun süre seyircisiz oynanan Süper Lig’de stadyumlar kapılarını 2 hafta önce açmış ve localara yüzde 50 oranında taraftar alımına izin çıkmıştı. İlk kez önceki hafta Alanyaspor maçında loca satan Galatasaray Kulübü, beklediği ilgiyle karşılaşmadı. Türk Telekom Stadı’nda sezon öncesi satılan 101 locanın dışında kalan 97 locayı haftalık olarak satışa sunan sarı kırmızılılar 400 adet satabildi.

Yönetim geri adım atmadı

Yönetim geri adım atmadı

Galatasaray'ın bugün oynayacağı MKE Ankaragücü maçı için de düne dek toplam 320 kişinin loca kiraladığı belirtildi. Taraftarlar, kişi başı 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında değişen locaların fiyatlarını pahalı bulduklarını belirtirken, yönetim bu konuda geri adım atmadı ve fiyatlarda herhangi bir indirime gitmedi.