AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da başkan adayları birbirine girdi! "Emir eri polemiği..."

İlk Yayınlanma : 01 May 2021 - 17:39 / Son Güncelleme : 01 May 2021 - 19:58

Galatasaray başkan adaylarından Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu arasında sular durulmuyor. İşte detaylar...

Galatasaray'da başkan adayları birbirine girdi! "Emir eri polemiği..."

AJANSSPOR - Burhan Can TERZİ

Eşref Hamamcıoğlu’nun Fanatik Gazetesi’nde yayınlanan röportajındaki ifadelerine Metin Öztürk’ten çok sert yanıt geldi. Hafta başında birleşme toplantısı yapan Galatasaray Başkan adayları Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk arasında büyük bir tartışma alevlendi.

 

"Başkanım, hayırlı olsun..."

İkilinin yaptığı toplantıdan olumlu sonuç çıkmamış, “herkes kendi yoluna” kararı alınmıştı. Sportcell'de konuşan Hamamcıoğlu, “Burak Elmas da Metin Öztürk de beni aradılar. 'Başkanım, hayırlı olsun. Siz olmayacaksınız da kim olacak? Emrinizdeyiz' dedi ikisi de. Çok nazik bir şey, emre girmek söz konusu değil tabii ki” ifadeleri yer aldı.

Öztürk’ten sert yanıt

Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu’nun bu sözlerine “Sayın Hamamcıoğlu ile aramızda böyle bir konuşma hiç geçmedi. Eşref bey, emir eri arıyor olabilir ancak 5569 sicil numarasıyla 1. sandıkta olan Galatasaray’ın en kıdemli üyelerinden biri olarak aradığı emir eri ben değilim” şeklinde karşılık verdi.

 

Elmas'da cevap verdi


Bir başka aday Burak Elmas ise “Sayın Eşref Hamamcıoğlu ile aramızda böyle bir konuşma hiçbir zaman geçmedi. Kaldı ki adaylığımı açıklayalı beş ay oldu. Hiç kimsenin emrine girmedim, girmeyi teklif etmedim ve girmeyeceğim.” dedi. 

 

Hamamcıoğlu'ndan  Elmas ve Öztürk'e yanıt 

 

Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Metin Öztürk'ün açıklamalarına sert bir şekilde tepki gösterdi. Elmas'ın trollerellerle birlikte kendisine iftira attığını ileri süren Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk'ü de koltuk pazarlığında istediğini bulamadığı için böyle davrandığını söyledi.

 

"Galatasaray'da etik kodlara dönmemiz acil olarak gerekli"


Hamamcıoğlu açıklamasında Burak Elmas'la ilgili şu görüşleri dile getirdi: "Sayın Burak Elmas'ın "hiçbir zaman olmadı" dediği konuşma, 20 Şubat 2021 tarihinde aynen  ifade ettiğim şekilde gerçekleşmiştir. O günkü konuşma sonunda Burak Elmas'ın bu yaklaşımını çok nazik olarak değerlendirmiştim.  Ancak bugün beni "yalancılıkla" itham etmesinden de anlaşılacağı üzere, Galatasaray'da etik değerlerin hiçe sayılarak, trol hesaplardan da destek alarak, iftira kampanyasına dönüştürülen bir seçim kampanyası yürütüyor olmaları, bir gerçeği ortaya çıkarmıştır. Galatasaray'da etik değerlere ve genetik kodlara dönmemiz, şimdi her zamankinden daha acil şekilde gereklidir."

"Metin Öztürk'ün pazarlıkları kabul görmedi"


Hamamcıoğlu açıklamasında Metin Öztürk ile ilgili şunları söyledi: "Sayın Metin Öztürk farklı zamanlarda doğrudan ve dolaylı görüşmeler yaparak, benim başkanlığımdaki yönetimde yer almak istediğini ifade etmiştir. Ancak seçim tarihi yaklaştıkça bu istekleri, bir koltuk pazarlığı haline dönüşmüştür. Her defasında da ikinci başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri talep ettikten sonra nezaketi gereği, "emrinizdeyiz" ifadesini kullanmıştır. Ancak bu tür pazarlıklar tarafımca kabul görmemiştir. Adaylara önerim, söyledikleri sözlerin arkasında durma ferasetini göstermeleridir."

"Bu noktadan sonra cevap vermeyeceğim"


Seçim sürecinin Galatasaray'a yakışan bir şekilde geçmesini temenni ettiğini belirten Hamamcıoğlu, "Son olarak; seçim sürecinin bu tür polemiklerle gölgelenmesini arzu etmediğimden bu noktadan sonra herhangi bir karşı cevap vermeyeceğimi belirtirim" dedi.