Galatasaray'da Dursun Özbek'ten operasyon! Görevden alındı

Cüneyt Muharremoğlu
24.12.2022 - 08:58 | Son Güncellenme: 24.12.2022 - 11:46

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kendisini eleştiren ve gereken maddi kaynağı bulamadığı için suçladığı Cemal Özgörkey’in yerine Niyazi Yelkencioğlu'nu getirdi. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, uzun süredir rahatsız olduğu sponsorluk ve pazarlama departmanında kan değişikliğine gitti. Yönetici Cemal Özgörkey’in yerine Niyazi Yelkencioğlu geldi. Özgörkey, Başkan Özbek'in Galatasaray AŞ'ye ekstra 5 üye atanması kararını kamuoyu önünde eleştirmişti.

Cemal Özgörkey gitti... Niyazi Yelkencioğlu geldi

Galatasaray yönetimi salı günü yaptığı toplantıya Dursun Özbek damga vurdu. Hürriyet'in haberine göre Pazarlama ve sponsorluktan sorumlu Cemal Özgörkey görevden alındı. Yerine  Galatasaray Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu getirildi.

Mehmet Cansun'un oğlu Naci Cansun direktör oldu

Başkan Dursun Özbey'in isteğiyle amatör şubelere para bulmak için bir komite kuruldu. Niyazi Yelkencioğlu'nun ilk icraatı, bu komitenin başına eski Galatasaray Başkanı Mehmet Cansun'un oğlu Naci Cansun'u getirmek oldu. Naci Cansun, Sportif İş Ortaklıkları Direktörü olarak görev yapacak.

İlgini Çekebilir
Büyük iddia: Galatasaray'da cüzdan krizi! En büyük rakip...
Habere Git

Cemal Özgörkey, Başkan Özbek'i +5 için eleştirdi

Başkan Dursun Özbek, Aralık ayı başında Galatasaray Sportif AŞ'nin üye sayısını 7 kişiden 12’ye çıkaran karara imza atmıştı. Başkan Özbek'i eleştiren Galatasaray Başkan Yardımcısı Cemal Özgörkey, "Listeyi herkes gibi açıklandığında gördüm. Ana yönetim kurulunda tartışılmadı. Tartışılması lazımdı. Kimsenin haberi yok" demişti.

Özgörkey'e suçlama: Maddi destek yaratamadı

Galatasaray'ın içinden bilgi alan gazeteciler özellikle son birkaç aydır Cemal Özgörkey'i hedef alıyordu. Özgörkey, elini cebine atmamakla ve kendisine bağlı dijital haklar, mağazacılık ve sponsorluk konularında negatif anlamda rekora koşmakla suçlanıyordu.

Sponsorluk gelirleri beklentinin altında kaldı

Basına yansıyan haberlere göre GS Store'da mağazacılık gelir artışı enflasyonun altında kaldı ve eksi yazdı. Kol sponsorluğu bile Beşiktaş’ın yarı fiyatına (10 milyon lira) yenilendi. Bulunan sponsorluklara ek olarak sadece Dinçer Azaphan’a toplam 11 sponsorluk için 18 milyon TL gelir elde edildi.  Başkan Özbek ise 18-20 milyon dolar gelir bekliyordu.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'ın +5'i futbolculara yaradı: 100 milyon TL
Habere Git

Özgörkey, Eşref Hamamcıoğlu'nun listesindeydi

Burak Elmas'ın başkanlık görevini bırakmasından sonra seçimde Dursun Özbek yönetimine giren Cemal Özgörkey, daha önce diğer başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun listesindeydi. Burak Elmas'ın başkan olduğu seçimde Özgörkey, Hamamcıoğlu ile seçimi kaybetmişti. 

Cemal Özgörkey ikinci kez Galatasaray yönetiminde 

1959 doğumlu Cemal Özgörkey,  Galatasaray Lisesi mezunu. 2008-2010 seneleri arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve Galatasaray Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı görevleri yaptı.  2011 seçimlerinde başkan adayı oldu ancak bu kararından son anda vazgeçti.  Burak Elmas'ın görevi bırakmasından sonra yapılan seçimde Dursun Özbek'in listesinde yer aldı ve ikinci kez yönetime girdi. 

Senin için hazırladığımız haberler