Galatasaray'da gizli plan belirlendi

22.09.2016 09:05 - Son Güncelleme -
Galatasaray'da gizli plan belirlendi

Galatasaray'da Beşiktaş'ı devirmenin gizli planı belirlendi. Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, ilk 4 haftada gösterdiği performansla takımın vazgeçilmesi haline gelen Tolga Ciğerci'yi derbide özel olarak görevlendirecek. Hertha Berlin'den transfer edilen ve Sarı-Kırmızılı takıma kısa sürede adapte olan Tolga Ciğerci ile özel görüşen Riekerink, oyuncusuna güveniyor. Tolga'ya maçta önemli görevler veren Hollandalı teknik adam, savaşçı futbolcudan Oğuzhan Özyakup'a markaj uygulamasını isteyecek. Milli yıldıza göz ve gölge markajı uygulayacak olan gurbetçi oyuncu, hücum görevleri de üstlenecek.

SNEİJDER'DAN DA EKSTRA BEKLENTİ 

Tolga'yı duran toplarda hem gol atması hem de ribauntları alması konusunda uyaran Riekerink, 24 yaşındaki yıldızın kader adamı olmasını bekliyor. Tolga ile birlikte orta sahada oynayacak Selçuk İnan'ın tecrübesine güvenen Riekerink, Sneijder'ın da Beşiktaş savunmasını yıpratıp, geriden Tolga Ciğerci başta gelecek arkadaşlarına alan açmasını istedi.

SAĞ BEK REYİZ SABRİ'YE EMANET 

Kazanan 11'le devam etmeyi kararlaştıran ve Nigel de Jong'lu kadroyu B planı olarak kafasında planlayan Riekerink, Sabri Sarıoğlu'nun Vodafone Arena'da oynamasını kararlaştırdı. Cavanda'nın fizik ve maç eksiğinden dolayı 11'de düşünmeyen Hollandalı teknik adam, son Ç.Rizespor maçında etkili olan sistem, taktik ve kadroda da yine ısrar edecek. 

ASLAN'DA BJK TEMPOSU!

G.Saray, Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dünsabah yaptığı antrenmanla devam etti. Oyuncular, ilk olarak salonda kuvvete dayalı bir çalışma gerçekleştirdi. Daha sonra bireysel savunmaya yönelik pas egzersizleri üzerinde duruldu. Antrenmanın devam eden bölümünde dar alanda, üç ayrı takım hâlinde üçe üç yüksek tempolu bir maç yapıldı. Antreman, interval koşuların ardından tamamlandı. (Akşam)

 

Dünya Futbol tarihinin en dostane maçı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up