• Diğerleri

Galatasaray'da kaynak arayışı! Futbolculara ödenecek rakam...

Galatasaray'da futbolcular yönetim tarafından hesaplarına yatırılacak parayı bekliyor. Yoğun bir kaynak arayışında olan sarı-kırmızılılar, maske işine de el atacak. Galatasaray, futbolculara ne kadar ödeme yapacak? İşte son durum...
21 Mayıs 2020 08:42- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2020 08:45
Google news abonelik

Galatasaray’da yönetim, futbolculara ödeme yapmak için kaynak arayışına girdi. Koronavirüs sonrası kulüpler mali yönden büyük zarar görürken, sarı-kırmızılılar, iki ay sonra oyunculara ödeme yapmaya hazırlanıyor. Futbolculara ne kadar ödeme yapılacak? Kaynak nasıl oluşturulacak? Gelişmeler ve ayrıntılar haberde…

Futbolcuların hesabına bir miktar para yatırılacak

Ödeme yapabilmek için kaynak arayan sarı-kırmızılı idareciler belli bir miktarda da olsa futbolcuların hesabına para geçmeyi hedefliyor. Böylece biraz olsun futbolcuların moral bulması planlanıyor.

Diğer personellerin maaşı ödenmişti

Bilindiği gibi Galatasaray, sporcular dışında kalan diğer personelinin maaşlarını gününde yatırarak, onların koronavirüs günlerinde mağdur olmamasını amaçlamıştı.

Galatasaray’ın 1 aylık gideri 50 milyon lira

Galatasaray’ın 1 aylık gideri 50 milyon lira

Sezonun başlamasıyla beraber oyuncuların mali yönden olumsuz etkilenmesini istemeyen sarı-kırmızılı idareciler bu konuda büyük hassasiyet gösteriyor. Skorer’de yer alan habere göre; futbol takımının bir aylık giderinin yaklaşık 50 milyon lira olduğu ve ilk planda bunun yarısının ödenmeye çalışılacağı öğrenildi.

Kaynak arayışında Galatasaray ne durumda?

Türk Telekom Stadı’nda seyircisiz maçlarda belli bir bedel karşılığında taraftar maketi koyma girişimi ile kulüp logolu maske projelerinin de bu çerçevede geliştirildiği ve kısa süre içinde kulübün kaynak sorununa ilaç olacağına inanıldığı belirtildi.

Pandemide ikinci proje

Cim-Bom’da pandemi döneminde ikinci proje de geliyor. İki gün önce seyircisiz maçlarda belli bedel karşılığı taraftar maketi koyma projesini, “Sensiz olmaz Galatasaray” ismiyle duyuran sarı-kırmızılılar bu kez de maske işine el atıyor.

Kulüp logolu maske satışı

Kulüp logolu maske satışı

Sponsorluk görüşmelerini sürdüren sarı-kırmızılılar mağazalarında kulüp logolu maske satışı gerçekleştirecek.

Benzer örnekler Almanya’da var

Kulüp logolu maske satışları Almanya’da da yapılıyor. Salgın sebebiyle verilen arayı geride bıraktığımız hafta itibarıyla Bundesliga maçları öncesinde bazı takımların futbolcuları, kulüp logolu maske takarak stadyuma gelmişti.

Crystal Palace - Everton (0-0) - Maç Özeti - Premier League 2018/19