AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da kritik toplantı bitti! Cengiz, basının karşısına çıkacak

İlk Yayınlanma : 04 May 2021 - 19:07 / Son Güncelleme : 04 May 2021 - 19:21

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz seçimde aday olacak mı? Cengiz, perşembe günü basın toplantısı düzenleyecek. Cengiz'in bu soruyu da cevaplaması bekleniyor. İşte gelişmeler...

Galatasaray'da kritik toplantı bitti! Cengiz, basının karşısına çıkacak

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'da yönetim, bugün gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Başkan Mustafa Cengiz'in adaylığı ve seçim takvimi gibi konuların masaya yatırıldığı bu görüşme sona erdi.

 

Sarı - kırmızılı takım, başkan Mustafa Cengiz'in perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı. 

Galatasaray'dan yapılan açıklama

Sarı - kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada ''Başkanımız Mustafa Cengiz, 6 Mayıs Perşembe günü saat 14.30'da Türk Telekom Stadyumu'nda gündeme dair açıklamalarda bulunmak üzere basın toplantısı düzenleyecektir.'' denildi.

 

Bu toplantının tüm basın mensuplarına açık olarak gerçekleştirileceği de öğrenildi. 

Mustafa Cengiz aday olacak mı?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in Mayıs sonunda yapılacak seçimlerde aday olup olmayacağı da merak konusu. Mustafa Cengiz yönetiminin eski yöneticisi Özgür Savaş Özüdoğru, Ajansspor Galatasaray Muhabiri Burhan Can Terzi'ye yaptığı açıklamada ''Mustafa Cengiz aday olacak bence. Hazırlıklarını da yapıyor. Abdurrahim Bey'i ya başkan adayı ya da ikinci başkan olarak bir listede göreceğimize inanıyorum" dedi

Yapılacak seçimlerde 3000-3500 arası bir oy kullanılacağını tahmin ettiğini söyleyen Özüdoğru, ''Eşref Hamamcıoğlu ekibini anlatma konusunda organize, Burak Elmas projelerini anlatma konussunda organize, Metin Öztürk ise nakit akışı yaratabilme konusunda organize. Üçünün de birbirine yakın olduğunu düşünüyorum'' şeklinde konuştu. 

"Mustafa Cengiz aday olacak"
 

 

Galatasaray'da başkanlık seçimi ne zaman?
 

Galatasaray Kulübü, geçtiğimiz haftalarda seçim tarihini resmen açıkladı. Sarı - kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada; olağan seçimli genel kurulun 22 Mayıs'ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 29 Mayıs'ta gerçekleştirileceği bildirildi.