Galatasaray'da seçim yeniden tehlikede! Sebebi...

07.06.2021 - 08:32 | Son Güncellenme: 07.06.2021 - 08:36

Galatasaray'da gözler 12-19 Haziran'da yapılacak seçime çevrildi. Ancak; seçimin yeniden tehlikeye girdiği gündemde. Seçim neden tehlikede İşte yanıtı...

AJANSSPOR-HABER

Mali genel kurulda ibra olmadan seçimli genel kurula geçen Galatasaray’da seçimin yine tehlikeye girdiği gündemde. Kimi yürütmenin durdurulup seçimin ertelenmesini düşünürken, bunu seçim sonuçlarına göre kullanmayı hesaplayanlar da var. Detaylar haberde…

Konuyu mahkemeye taşıma kararı alanlar var

Skorer’in haberine göre; sarı-kırmızılı kulüpte bazı üyeler, mali genel kurul yapılmadan seçime gidilmesini mahkemeye taşıma kararı aldı. Yürütmeyi durdurma kararı için harekete geçildiği öğrenildi. Böylece seçimden önce pandemi nedeniyle yapılmayan iki mali kongrenin öncelikle yapılması, ardından da seçime gidilmesi istenecek.

Kongre yoksa sandık da yok

Ayrıca seçimde sonuçların istedikleri gibi olmaması durumunda bazı adayların da bu konuyu işleyeceği öğrenildi. Seçim sonuçlarına itiraz edileceği ve mali kongre yapılmadan sandığa gidilmesinin tüzüğüne göre mümkün olmadığının altı çizilecek.

Oy kullanamayacakları tezi

Bu 800 kişinin oy kullanamayacağı tezi savunulurken, seçim sonuçlarına göre bu durumun da mahkeme taşınacağı öğrenildi. Başkan adayları bu konuda sessiz kalmayı tercih ederken, seçim sonuçlarının bu 800 kişinin durumunu yeniden gündeme gelmesine sebep olacağı belirtildi.

Renk seçimi bugün olacak

Galatasaray’da 12-19 Haziran tarihlerinde yapılacak başkanlık seçimi öncesinde adaylar bugün renk seçimine katılacak. Türk Telekom Stadı’nda yapılacak kura 18.00’de başlayacak.Işın Çelebi’nin adaylıktan çekilmesinin ardından Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas, Yiğit Şardan ve İbrahim Özdemir renklerini belirleyecek.

Senin için hazırladığımız haberler