Galatasaray'da Tarihi Değişiklik Onaylandı! Seçim Süresi ve İbra...

Orhan Gülek
10.06.2023 - 10:25 | Son Güncellenme: 10.06.2023 - 11:25

Galatasaray Spor Kulübü Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Toplantıda idari ibra ve yönetimin görev süresinde değişik yapıldı. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

Spor Toto Süper Lig'de 23. şampiyonluğunu kutlayan Galatasaray'da kongre, tüzük değişikliği için bir araya geldi.

Sarı kırmızılı ekibin bugünkü olağanüstü genel kurulda tüzükte iki önemli konu, üyelerin oyuna sunuldu. Galatasaray'da seçim süresinin 2 yıla indirilmesi ve ibraya ilişkin bağlantılı maddelerde öngörülen değişiklikler olmak üzere toplam 11 madde ve ilgili bentlerin değişimi oy çokluğuyla kabul edildi.

Cimbom'da mahkemelik olaylar azalacak

İbra değişikliği kabul edilmesi sonrası kulübün mahkemelik olayların azalması ön görülüyor. Bundan sonra sadece mali ibra istenecek. Galatasaray'da eski başkanlar Adnan Polat, Mustafa Cengiz ve Burak Elmas idari ibra almadığı için kulüp defalarca mahkemelik oldu. Bu da büyük bir kaosa neden olmuştu.

Tüzük 2010'da değişmişti

Galatasaray'da önce iki yılda bir yapılan başkanlık seçimleri Adnan Polat döneminde yapılan tüzük değişikliği ile 3 yıla çıkartılmıştı. 2010 yılından bu yana aynı tüzük işliyordu. Yıllar sonra tüzük maddelerinde değişikliğe gidilecek.

Dursun Özbek: "Şimdi hedefimiz Türk olmayan takımları yenmek"

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda ilk olarak söz alan Dursun Özbek, “Değerli Galatasaraylılar, Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu’na hoş geldiniz. Genel kurulu açmamız için yeterli çoğunluk sağlandı. Verdiğimiz önemli sözlerden birini tutmanın mutluluğu ve gururuyla karşınızdayım. Cumhuriyet'in 100. yılında şampiyon olmak çok önemliydi. 'Cumhuriyet'in 100'ü Galatasaray'a bu kupa çok yakıştı. Şimdi hedefimiz Türk olmayan takımları yenmek. Avrupa'da yeniden kupa kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız." dedi.

"Galatasaray'ı daha iyi günlere ulaştıracak"

Görüşülecek tüzük değişikliğine de değinen Özbek, "Bu tüzük tadil genel kurulunu şeffaf bir şekilde Galatasaray için en iyisini bulmak adına yaptığımız tartışmaların ilk adımı olarak görüyorum. Desteğinizle, Galatasaray'ı daha iyi günlere ulaştıracağımıza yürekten inanıyorum." dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler