AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da tartışma alevlendi: Terim'i biz getirdik

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 23 Nis 2021 - 10:33 / Son Güncelleme : 23 Nis 2021 - 10:49

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Ural Aküzüm, teknik direktör Fatih Terim ile ilgili konuştu. Fatih Terim'i göreve kim getirdi? İşte Aküzüm'ün açıklamaları...

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray’da Trabzonspor maçı sonrası camiada büyük bir gerginlik yaşanıyor. Türk Telekom Stadyumu tribünlerinin en büyük oluşumu ultrAslan’ın başkan ve teknik heyeti görevi bırakmaya davet etmesi büyük tartışmalara sebep oldu. Teknik direktör Fatih Terim’in 4’üncü dönemi için takımın başına geçişiyle ilgili de tecrübeli çalıştırıcıyı da kimin getirdiğiyle ilgili de tartışma yaşanıyor. Eski yöneticilerden Ural Aküzüm, Fatih Terim ile ilgili açıklamalar yaptı. Detaylar haberde...

Fatih Terim polemiği

Tribün grubu ultrAslan’ın kurucularından Sebahattin Şirin, “Özellikle Fatih Terim’in son gelişi birebir şahsım ve ultrAslan tarafından gerçekleşmiştir” açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamadan sonra dönemin yöneticilerindem Ural Aküzüm de merak edilenleri cevapladı.

"Fatih Terim'i getiren Dursun Özbek yönetimidir"

Clubhouse uygulamasında konuşan Ural Aküzüm, “Fatih Terim’i Galatasaray’a getiren, benim de içinde bulunduğum Dursun Özbek yönetimidir. Başka kimse değildir. Yönetim içi tüm muhalefete rağmen Fatih Hoca'yı, Galatasaray’a getirdik. Fatih Terim’i büyük riskler alarak Galatasaray’a yönetim kurulu olarak biz getirdik. Kimse Twitter’da “biz getirdik” diye caka satmasın. Ben Fatih Terim’le yolların ayrılmasını istemem. Fatih Terim giderse kim gelecek? Çağdaş Atan mı? Okan Buruk mu? Kesinlikle Fatih Terim ile yollar ayrılmamalı, profesyonel bir ilişki ve tercihtir ama daha iyisi yok. Bu kararı da yönetşm kurulu verir, başkası değil” ifadelerini kullandı.

"ultrAslan bir güç ve realite"

Galatasaray’ın bütün paydaşlarına saygı duyduğunu belirten Ural Aküzüm, “ultrAslan bir realite, Galatasaray tribünleri takıma büyük güç katıyor. Pandemi dönemi seyircisiz performansımız düştü. Ama kimse Galatasaray’ı yönetmeye kalkmasın. Galatasaray’da kararı yönetim kurulu verir. Böyle şeylerin söylenmesi vız gelir, tırıs gider. Herkes kendi sınırlarını bilmeli. Galatasaray'da yönetimlerin elbette tribün gruplarıyla ilişkileri olur. Bu ilişki iyi yönetilmeli. Çünkü tribün grubu, taraftar, sosyal medya Galatasaray için önemli bir güç. Bundan kulübün istifade etmesi gerekir ama şu an roller karıştı” diye konuştu.