"Galatasaray'dan ayrılmaları haksızlık"

17 Haziran 2017 21:46- Son Güncelleme - 17 Haziran 2017 21:46
Google news abonelik

AJANSSPOR ÖZEL HABER - Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Doğan Hasol, sarı-kırmızılı camianın gündemiyle ilgili olarak çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Radyospor programcısı ve Ajansspor editörü Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hasol, çok konuşulan Riva arazisi, Galatasaray’ın mevcut yönetimi, yapılacak transferler ve diğer konular hakkında konuştu. Hasol’un yaptığı açıklamalar şu şekilde : 

"Tarım yapmak için mi alındı?"

"Tarım yapmak için mi alındı?"

Riva arazisiyle ilgili benim kaygılarım yok. Bence çok doğru bir çizgide yürüyor. Neler yapılacağı zaten en başında belliydi. Herkes, ”Riva elden gidiyor” diye üzülüyor ama orası tarım yapmak için mi alındı?  Riva, Galatasaray’a fayda sağlasın diye vardır. Kulübe neticede destek oldu ve bence ihale iyi şekilde sonuçlandı. Ayrıca çalışmanın Emlak Konut ile yapılması bence doğru bir karardı.

"Süren’in, Riva konusuna girmesine gerek yoktu"

"Süren’in, Riva konusuna girmesine gerek yoktu"

Faruk Süren ile Dursun Özbek arasındaki tartışma bence yanlış anlaşılmalardan ortaya çıktı. Faruk Süren kendisiyle ilgili çıkan haberlere yönelik üzüntüsünü dile getirdi. Loca konusundaki açıklamalarından bahsediyorum. Ama Riva konusuna girmesine gerek yoktu. Öyle olunca karşılıklı bir sıkıntı oluştu. Bence buna gerek yoktu.

"Hamzaoğlu ve Tanman’a haksızlık yapıldı"

"Hamzaoğlu ve Tanman’a haksızlık yapıldı"

Benim bilinen bir sözüm vardır. Her zaman, ”Kulüplerde en önemli şey yönetim kurulu takımıdır” derim. Bence sportif anlamda en büyük hata Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesiyle yapılmıştır. Gittikten sonra takım dağıldı. Hamza’nın gitmesi hem büyük haksızlık, hem de kötü bir örnektir. Ayrıca Cüneyt Tanman’ın ayrılmasını da aynı şekilde değerlendiriyorum.

Sabri Sarıoğlu ve Ergin Ataman yorumu…

Sabri Sarıoğlu ve Ergin Ataman yorumu…

Vefa konusunda mutlaka duyarlı olmak gerek. Galatasaray’a emek harcamış kim varsa bu emeğinin değerlendirilmesi ve saygı duyulması gerek. Bu parayla, pulla olacak şeyler değildir. Sabri Sarıoğlu bizim evladımız, çocuğumuzdur. Tüm mücadelesini Galatasaray için ortaya koydu. Hiçbir zaman da transferi düşünmedi. Bu açıdan emek gösteren kim varsa emeğine karşılık bir şeyler yapılmalı. Bu ayrılan Basketbol Antrenörü Ergin Ataman için de geçerli. Galatasaray’a emek veren insanların emeği boşa gitmemelidir.

"Dursun Özbek çırpınıyor"

"Dursun Özbek çırpınıyor"

Galatasaray mali anlamda düzlüğe çıkar mı? Para yönetimi her daim önemli olmuştur. Bu açıdan Dursun Özbek çırpınıyor. Bunu yabana atmamak gerek. Ayrıca yapılan anlaşmaların güven verip vermediği de çok önemlidir. Dursun Özbek göreve geldiğinde nasıl bir tablo vardı? Özbek’in iyi niyetli bir şekilde çalıştığını ve gayret gösterdiğini düşünüyorum.

"Golcü alacağınıza iki stoper alın"

"Golcü alacağınıza iki stoper alın"

Transferler her zaman düşünülerek yapılmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Zamanında Feldkamp’ı göreve getirmiştik. Feldkamp’ı çağırdık ve “Bize iyi bir golcü lazım. Avrupa’dan bulabilir miyiz?” diye sorduk. Feldkamp ise bize, ”Avrupa’da çok mu iyi golcü var? Bence 2 tane düzgün savunma oyuncusu alalım” dedi. Bu sözlerden sonra Reinhard Stumpf ve Falco Götz transferleri yapıldı. Önceki dönemlerdeki başarılar da ortada.

"Önce savunmayı sağlama almalı"

"Önce savunmayı sağlama almalı"

Futbolda önce savunma gerekli. Şimdi Galatasaray’ın stoper pozisyonunda sıkıntıları var. Verdiğim örneği düşünün. O açıdan transfer planlamaları iyi yapılmalı. Ayrıca transferde kulübün menfaati de ön planda olacaktır, olmalıdır.

"Düşmanlıklardan uzak durulmalı"

"Düşmanlıklardan uzak durulmalı"

Galatasaray taraftarları sağ duyulu ve sakin olmalı. Bazı şeyler kolay olmuyor. Dursun Özbek yönetimi eleştiriliyor. Sadece Dursun Özbek yönetiminde mi kulübün mali yapısı bu hale geldi? Eski başkanlar öyle bir hale getirdi ki kulübü… Artık isim vermek istemiyorum. Kısacası, Galatasaray  taraftarları sakin olmalı. Ayrıca Galatasaray’da düşmanlıklardan her zaman uzak durulmalı.

AJANSSPOR ÖZEL HABER / EMRAH KARALİNÇ
YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.