Dursun Özbek'ten Deprem Açıklaması | Galatasaray Haberleri

Orhan Gülek
10.03.2023 - 19:13 | Son Güncellenme: 10.03.2023 - 21:51

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, depremzedeler için Galatasaray Lisesi'nde organize edilen müzayede açıklamalarda bulunuyor. İşte haberle ilgili tüm detaylar....

AJANSSPOR - HABER

"İlklerden ve öncülerden oldu"

Sarı kırmızılı ekibin büyük felekate sessiz kalmadığına dikkat çeken Özbek, "Galatasaray Spor Kulübü, ülkemizde olan bu büyük felaketten etkilenen insanlara yardımlarını sürdürüyor. 1. gününden itibaren faliyetlere başladık. Bölgeye büyük miktarda insani yardım gönderdik. 100. tırı geçenlerde gönderdik. Bir ülkenin yüzde 15'i yıkılmış gibi düşünün. 15 milyona yakın insan tedirgin. İnsanlar hayatını kaybetti. Onlara rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bir sivil toplu kuruluşu olarak bu sorunlara ilgi duyulması gerekiyordu. Gerekeni yaptık. Her konuda olduğu gibi Galatasaray bu konuda da ilklerden ve öncülerden oldu, gururluyuz." dedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray Florya'dan hem şampiyonluk hem 7 milyar hedefliyor!
Habere Git

"Destek vermek için bölgedeyiz"

Galatasaray'ın 250 tane kalıcı konut ve 10 tane de okul yaptıracağını ifade eden Özbek, "Bölgenin ihtiyacı çok fazla. Devletimizin büyük çabası var. Bizde onlara destek vermek için bölgedeyiz. Erdem bey dün oradaydı. Konteyner kentin dışında. 500'e yakın konteyner siparişimiz var. Tamamlıyoruz. 250 tane kalıcı konut ve 10 tane okul yaptırmak üzere Sayın Bakan Murat Kurum ve Milli Eğitim Bakanı ile görüşmemiz var." dedi.

"Galatasaray gönüllülerin sayısı çok fazla"

Tüm güçleriyle afet bölgelerinde yer almaya çalıştıklarının altını çizen Özbek, "Depremin ilk günü yönetim kurulu arkadaşlarımızla buluştuk ve kriz masası oluşturduk. Bölgeye nasıl yardım edebiliriz diye bölgeye intikal ettik. Sevgili Erden Timur, birinci gün bölgeye gitti.

Amacımız bölgenin ihtiyacını tespit ettikten sonra buradan gönderilen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefledik. Öncelik bölgeye gitmekti. Öncelikle Hatay'da daha sonra Maraş'ta çok büyük depolar tuttuk. Buradan temin ettiğimiz malzemeleri mezralara ve köylere ulaşması için araç desteği verdik. Galatasaray gönüllülerin sayısı çok fazla. Hem bölgeden gelenler, hem İstanbul'dan gidenler vardı. Galatasaray'a yakışır şekilde ve gururla görevlerini yaptılar." dedi.

"Abdurrahim Albayrak'tan rica ettim"

Gaziantep'de çok acı durumlara şahit olduklarını ifade eden Özbek, "Depremde insanlar mağdur, evleri yıkılmış. Bölgeden transfer edilmeleri gerekiyor. Bunun için bizim A takım otobüsü dahil 25 otobüs ile bölgeye intikal ettik. Değerli kardeşim Abdurrahim Albayrak'tan rica ettim. Giderken yardım edecek kişileri götürdük. Oradan ise bin kişiye yakın vatandaşımızı çıkartıp büyükşehirlere yerleştirerek bölgedeki sorunlardan uzaklaştırmaya çalıştık. Orada bölge yıkılmış. Arama çalışmalarının yanında yiyecek su, içecek dahil lazımdı. Gaziantep Belediye Başkanı ile görüşme fırsatı buldum. Düşünün çok gelişmiş Gaziantep'e ekmek yardımı istedi. Elektrik ve doğalgazın olmadığı yerde ihtiyaç o kadar çok oluyordu ki..." dedi.

"Barınma sorunu çıktı"

Afet bölgesinde mevcut barınma sorunu olduğunu dile getiren Özbek, "İnsani yardımı, yiyecek, içecek, battaniye, giyecek gibi yardımları topladık. Tırlarla bölgeye sevk ettik ve ulaştırdık. Bölgenin ihtiyacı bununla bitmiyor. Şimdi ise barınma sorunu çıktı." dedi.

"Bu 1 haftada biten bir olay değil"

Süreç boyunca her zaman işin içinde olduğunu ifade eden Özbek, "Hasnun Galip'de boş olan kulüp binamıza depremden etkilenen vatandaşlarımızı yerleştirdik. Böyle felaket ile karşılaşan vatandaşlarımıza ulaşmak için yola çıktık. Bu 1 haftada biten bir olay değil. Sürece ihtiyaç var. Galatasaray bu sürecin içinde her zaman olacak. Galatasaraylıların gurur duyacağı şekilde olacağız." dedi.

"Beni yalnız bırakmadı"

Taraftarın desteğine de dikkat çeken Özbek, "Camiaya güveniyorum. Taraftarıma güveniyorum. Galatasaraylılar birleşecektir. Ülkesine, devletine yardım ederek elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Bütçesi 300-350 milyon TL olan 250 tane konutu 30 milyon taraftarımızla yapacağız. Yola çıktığımız günden bu yana taraftarımız beni yalnız bırakmadı. Birlik, kardeşlik içinde Galatasaray'ı başarıya götürmek için ant içtik. Taraftar başına 10 TL bağışlasa 300 milyon TL yapıyor. Böyle felakete karşı bu bütçeyi oluşturmakta zorluk çekmeyeceğim. Ben bu çağrıyı taraftarıma yaparak çok büyük destek alacağız." dedi.

"Sayın Milli Eğitim Bakanına bu sözü verdim"

Afet bölgesinde eğitimin önemini de vurgulayan Özbek, "Bölgenin en çok ihtiyaçlarından biri de eğitim. Her taraf yıkılmış. Eğitim devam etmesi için okul yapılması gerekiyor. Sayın bakan beni aradı. Galatasaray'ın çalışmalarının önde olduğunu gördü. Okul yapmak için destek verip vermeyeceğini sordu. Bizde 10 okul yapacağımızı söyledik. 6 derslikli 8 derslikli yapılar olacak. Sayın Milli Eğitim Bakanına bu sözü verdim." dedi.

"Galatasaray azla yetinmez"

Desteklerin devam edeceğini ifade eden Özbek, "Barınma ihtiyacını karşılamak üzere önce bölgeye 500 konteyner olarak çalışmalara başladık. Destekçilerimizden yardım edilmesi istendi. Sevinerek söylüyorum, çok büyük ilgi gördü. Bir kısmını Gaziantep'e bir kısmını Maraş'a sevk edeceğiz. Yaptığımızla yetinmeyeceğiz. Galatasaray azla yetinmez. Galatasaray hep fazlasını ister. Galatasaray hep başarının en yüksek seviyesini ister. Bu manada da depremin yaralarını sarmak için en iyisini, en fazlasını yapacağız." dedi.

Dursun Özbek, 1 milyon TL’ye forma satın aldı

Öte yandan müzayedede Galatasaray’ın yarınki maçta giyeceği forma açıklandı ve açık artırmayla satışa çıkarıldı. Dursun Özbek, 1 milyon TL’ye formayı aldı ve Galatasaray müzesine hediye etti.

Lionel Messi forması 800 bin TL

Müzayede satılan diğer formalar ise şöyle

 • ''Çok Yaşa Hatayspor'' isimli Hatayspor forması 275 bin TL'ye satıldı.

 

 • Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun Galatasaray müzayedesine bağışladığı Lionel Messi forması 800 bin TL'ye satıldı. Satın alan ise Metin Öztürk oldu.

Cristiano Ronaldo'nun forması 500 bin TL

 • Şükrü Hanedar'ın Galatasaray müzayedesine bağışladığı 2012-2013 sezonuna ait olan Cristiano Ronaldo'nun imzalı forması 500 bin TL'ye satıldı.
   
 • Satın alan ise Dursun Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek oldu.

Didier Drogba'nın formasına 500 bin TL

Didier Drogba'nın 2012-2013 sezonunda Galatasaray'da giydiği kırmızı imzalı forması 500 bin TL'ye satıldı. Satın alan ise Dursun Özbek tarafından Ramazan Çolak adına alındı.

Kerem Aktürkoğlu'nun imzalı topu 300 bin TL

 • Emre Taşdemir'in tüm takım imzalı forması 350 bin TL'ye satıldı.
   
 • Kerem Aktürkoğlu'nun Medipol Başakşehir maçında hattrick yaptığı imzalı top 300 bin TL'ye satıldı.

Cevad Prekazi'nin formasını Erden Timur satın alındı

 • Cevad Prekazi imzalı retro forma 500 bin TL'ye Erden Timur tarafından satın alındı.

 

 • Trabzonsporlu Dorukhan Toköz'ün tüm takım imzalı forması Galatasaray müzayedesinde 100 bin TL'ye satıldı.

Ecem Güzel'in imzalı forması 200 bin TL

 • Galatasaray Kadın Futbol Takımı imzalı forma 500 bin TL'ye satıldı. Bu formayı Dursun Özbek'in eşi satın aldı.
 • Milli Yelken sporcusu Ecem Güzel'in imzalı forması 200 bin TL'ye satıldı. Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk satın aldı.
   
 • 2014 FIBA Euroleague Women Final maçında şampiyonu Galatasaraylı basketbolcular tarafından imzalı top 275 bin TL'ye satıldı.
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler