AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'dan Ezeli Rakibi Fenerbahçe'ye Kupa Göndermesi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 07 May 2022 - 16:03 / Son Güncelleme : 07 May 2022 - 16:11

Galatasaray'dan ezeli rakibi Fenerbahçe'ye kupa göndermesi geldi. Sarı kırmızılı kulüp, Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebine, Galatasaray Müzesi'nden yanıt verdi.

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebine yanıt verdi. "Türkiye'de tek 4 yıldızlı ve en çok şampiyon olan kulüp" sözleriyle GS TV'den yayın yapıldı. GS TV'den yapılan yayın sırasında Galatasaray'ın Türkiye'de ve Avrupa'da kazandığı kupalar hakkında bilgi verildi.

"Galatasaray Müzesi'ne bekliyoruz"

Öte yandan GS TV spikeri Alican Baykın yayın sırasında " Diğer takım taraftarını da Galatasaray Müzesi'ne bekliyoruz. Sayamayacağız kadar kupa var. Sanırım diğerlerinin müzesinde bu kadar kupa yer almıyordur. En baştan başladık, hala biteremedik" açıklamasını yaptı.

Ne Olmuştu?

Fenerbahçe, kulübün 1907'deki kuruluşundan bu tarihe kadar aldığı ve Süper Lig'in başlangıç tarihi olan 1959'dan önceki 9 kupanın da dahil olduğu 28 lig şampiyonluğu kupasını bugün Yüksek Divan Kurulu Toplatısı'nda sergiledi. Toplantı salonundaki konuşma kürsüsünün önünde Fenerbahçe'nin tarihi boyunca futbolda kazandığı şampiyonluk kupaları gündeme oturdu. Sergide, Fenerbahçe'nin tescillenmesini istediği, ligin başlangıç tarihi olarak kabul edilen 1959'dan önceki lig mücadelelerinde kazanılmış 9 şampiyonluk kupası da yer aldığı görüldü.