• Diğerleri

Galatasaray'dan 'sessizlik' operasyonu!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 12 Haziran'da kaldığı yerden devam edecek Süper Lig maçları öncesi bir karar aldı. Terim, futbolcularının seyircisiz oynanacak maçlara konsantre olabilmesi için bir formül geliştirdi. Galatasaray, antrenmanlarını nerede yapacak? İşte yanıtı...
29 Mayıs 2020 08:24- Son Güncelleme - 29 Mayıs 2020 08:28
Google news abonelik

Süper Lig’de başlama vuruşunun 12 Haziran olarak netlik kazanmasının ardından Galatasaray’da gözler lig maçlarına çevrildi. Sarı-kırmızılılar, seyircisiz oynanacak maçlara adapte olabilmek için bir formül geliştirdi. Galatasaray, seyircisiz maçlara nasıl konsantre olmayı hedefliyor? Detaylar haberde…

Fatih Terim adaptasyon için her şeyi düşünüyor

Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Fatih Terim oyuncuların ligin kalan bölümüne adaptasyonu için her türlü detayı düşünüyor.

Galatasaray, stadyumda antrenman yapacak

Skorer’in haberine göre; deneyimli teknik adam, oyuncuların sessiz ortama alışması için önümüzdeki günlerde antrenmanların bir bölümünü Türk Telekom Stadı’nda gerçekleştirecek.

Çift kale maçlara ağırlık verilecek

Çift kale maçlara ağırlık verilecek

Terim bu şekilde futbolcuları sessiz ortama alıştırmaya çalışacak. Stattaki antrenmanlarda çift kale maçlara ağırlık verecek olan sarı-kırmızılıların teknik patronu böylece oyuncularını lig maratonuna daha iyi adapte edecek.

Bundesliga bir örnek

Deneyimli teknik adamın bu kararı almasında pandemi sonrası maçlara ilk olarak start veren Bundesliga’daki sonuçların da etkili olduğu belirtildi.

Terim futbolculara durumu anlattı

Seyircisiz başlanan Alman Ligi’nde deplasman takımlarının hegemonyası, sarı-kırmızılı teknik kadro için de referans oldu. Ligde bütün maçların seyircisiz oynanacak olması nedeniyle ev sahibi avantajı kaybolacağı için Terim, öğrencilerine bu durumu anlatıyor.

Galatasaray’ın kalan maçlardaki fikstürü

Galatasaray’ın kalan maçlardaki fikstürü

Galatasaray, kalan 8 haftanın 5’ini rakip sahada oynayacak. Sarı-kırmızılılar; Rize, Başakşehir, Alanya, Ankaragücü ve Antalyaspor ile deplasmanda oynayacak. Gaziantep, Trabzonspor ve Göztepe karşılaşmalarını ise Türk Telekom Stadı’nda yapacak.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 10