Galatasaray'ın eski teknik direktöründen çarpıcı derbi yorumu! 'Savunmaların...'

13 Mart 2018 15:27- Son Güncelleme - 13 Mart 2018 15:27
Google news abonelik
Galatasaray'ın eski teknik direktöründen çarpıcı derbi yorumu! 'Savunmaların...'

Galatasaray'ın eski teknik direktörlerinden Cevat Güler, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisi hakkında konuştu. Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'e konuşan Güler şunları ifade etti. 

'Daha çok ihtiyacı olan takım Fenerbahçe'

"Saha içindeki stresi yüksek bir derbi olacak diye düşünüyorum. Beşiktaş-Fenerbahçe maçı gibi olacak. Bu maçta sakinliği kim koruyabilirse o sahadan galip çıkacak. Hocanın söylediği gibi istatistikler her zaman böyle olacak diye bir durum yok. Bu hafta ne olur göreceğiz. Galatasaray şöyle oynuyor Fenerbahçe böyle oynuyor diye o kadar büyük farklar yok. Galatasaray yüksek tempoda oynamaya çalışıyor. Her iki takımında kendine göre sorunları var
Fenerbahçe'nin güvenli oyunu, Galatasaray'ın saldırgan oyunu nasıl şekillenecek göreceğiz. Belki oyun olarak iyi bir maç olmayabilir. Derbilerde artık her takım kendi sahasında oynayacağı maçta favoridir. Bu puan durumundan bağımsız olarak söyleyebiliriz. Burada daha çok ihtiyacı olan takım Fenerbahçe"

'Savunmanın ön planda olduğu bir derbi olacaktır'

"Sürekli yenme ve bu sezon şampiyonluğa gitme yolunda Fenerbahçe kaybederse büyük yara alır. Galatasaray ne kaybeder 3 puan farkı kalır. Diğer takımlar yaklaşır tabii orası ayrı. Bu arada Fenerbahçe'nin büyük takımlarla oynayacağı maçlar bitiyor. Şampiyonluk yolunda avantajı olacaktır. Hocaların hamlesi önemli. Bu hafta mesela Konyaspor maçında Sinan oyuna girdi 1 gol 1 asist yaptı. Müdahele çok yüksek oldu. Bunu aslında oyuncular belirliyor.
Her iki takım teknik direktörünün de önce gol yemeden maça çıkacaklarını düşünüyorum. Savunmanın ön planda olduğu bir derbi olacaktır. İlk gol önemli olacaktır. Umarım güzel bir derbi olur ve futbol kazanır"