Galatasaray'ın hedefi belirlendi: 50 milyon Euro

Ali Bozkurt
22.09.2023 - 11:21 | Son Güncellenme: 22.09.2023 - 11:39

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Bilyoner İnteraktif Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, futbol ve basketbol takımlarını içeren sponsorluk sözleşmesi imza töreni düzenledi.

Galatasaray'ın hedefi belirlendi: 50 milyon Euro

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Bilyoner İnteraktif Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, futbol ve basketbol takımlarını içeren sponsorluk sözleşmesi imza töreni düzenledi. İşte Özbek'in açıklaması...

Bilyoner ile yapılan sponsorluk anlaşması hakkında konuşan Özbek, "Bugün Galatasaray olarak Bilyoner ile futbol ve basketbol takımları için yaptığımız anlaşmanın imza töreni için bir aradayız. Bilyoner'e teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmişte olduğu gibi bugün de Avrupa'daki kupaları müzeye getirmek istiyorsak sponsor gelirlerini en yukarıya taşımak gerekiyor. Ama bu yeterli değil. Yayın gelirleri geçmiş dönemlere göre oldukça gerilemiş durumda. Bu konuda TFF başta olmak üzere tüm paydaşların çözüm için çaba göstermesi gerekiyor" dedi.

''Şampiyonlar Ligi'ne geri döndük''

Şampiyonlar Ligi hakkında konuşan Özbek, "Bizlere düşen görev hem yasa dışı bahisle hem de kaçak yayınla mücadele etmek. İlk maçımızı oynayarak UEFA Şampiyonlar Ligi'ne geri döndük. Bizim için zor olacağını biliyorduk. Her zaman Galatasaray ruhuyla sonuna kadar mücadele verip başarıları getirmenin çabası içindeyiz. Tüm taraftarlardan maç bitene kadar her saniye desteklerini rica ediyorum. Bazen hepimiz gerilimden kendimizi kaptırıyoruz. Ama bu durum futbolcularımıza yönelik hareket haline gelmemeli. Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyonluğu getiren bu değerli sporcu kardeşlerimiz. Onun için sahada maç bitene kadar bu kardeşlerimize büyük destek verilmesini rica ediyorum" dedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray, Süper Lig'de yarın Başakşehir ile karşılaşacak
Habere Git

''Hedefimiz bu sezon için yaklaşık 50 milyon Euro''

Galatasaray sponsorluğunda hedeflerini belirleyen Özbek, "Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu sezon da büyük bir çaba gösterdik. Galatasaray tarihinde bugüne kadar hiç ulaşılmamış sponsorluk gelirlerine ulaşmak üzereyiz. Şu ana kadarki anlaşmaların toplam tutarı yaklaşık 34 milyon Euro. Hedefimiz bu değil. Hedefimiz bu sezon için yaklaşık 50 milyon Euro civarında olacağını görüyoruz. 34 milyon Euro, anlaşması yapılmış, ödemeleri başlamış, bitmiş anlaşmalar. Aşağı yukarı bir sponsorumuzla imza töreni yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar da bu devam edecek. 50 milyon Euro'ya ulaşana kadar ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma dur durak yok" dedi.

'' 5 dakika daha olsa Kopenhag'ı yenerdik''

Maçta 5 dakika daha süre olsa Kopenhag'ı yeneceklerini ifade eden Özbek, ''Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçımızı oynadık. 2-0 geriye düştük. Ama Galatasaray mücadelesini bırakmaz. 2-2 berabere bitti. 5 dakika daha olsaydı galibiyetle ayrılmamız içten değildi. Şampiyonlar Ligi'nde olmak Galatasaray'a çok yakışıyor. Taraftarlarımıza Avrupa futbolunun en üst seviyesini seyrettirmek bize gurur veriyor. Galatasaray için sahada emek veren futbolculara teşekkür ediyorum. Son saniyeye kadar mücadelelerini bırakmadılar" dedi.

''Ne yapacağımızı öğrenirsiniz''

Kopenhag kalecisinin maç sonunda yaptığı açıklama hakkında Dursun Özbek: "Bu konuyu yönetim kurulu arkadaşlarımla tartışıyoruz. Nasıl bir şey yapacağımızı öğrenirsiniz" dedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray ile Başakşehir 31. randevuda
Habere Git

''Gelecek sezon Nike olmayacak''

Nike ile gelecek sezon çalışmayacaklarını duyuran Özbek, "Bu sezon da Nike ile devam ediyoruz. Önümüzdeki 2024/25 sezonundan itibaren forma tedarikçimiz değişecek. Yakında açıklayacağız" dedi.

''Kulüpler çok daha zor durumlara düşebilir''

Naklen yayın geliri hakkında gelen soruya cevap veren Galatasaray Başkanı, "Bein Sports ile imzalanan anlaşmada, 500 milyon Dolar mertebesinde olan bir anlaşma bugün 90 milyon Dolar seviyesine indi. Naklen yayın, kulüplerin en büyük geliri. Bu seviyede bir düşüşle kulüplerin çok zor durumda olduğunu Kulüpler Birliği toplantısında da dile getiriyoruz. Ortak yapılacak çalışmayla kaçak yayınların önüne geçilmesi lazım. Geçemezsek, bu rakam giderek azalma eğiliminde. Kulüpler çok daha zor durumlara düşebilir. Kaçak yayının önüne geçmek için herkes elinden geleni yapmak zorunda. Gidiş çok parlak değil" dedi.

''90 dakika bitene kadar desteklememiz gerekir''

Taraftarların maç sırasında gösterdiği tepki hakkında konuşan Özbek, "Hepimiz taraftarız. Taraftar tepkisi maçın heyecanı içinde zaman zaman olabilir. Kopenhag maçındaki tepkiyi ben heyecan olarak değerlendiriyorum. Heyecanımızı yenmemiz lazım. Sahada bizi temsil eden oyuncularımız. Hepsi kıymetli oyuncular, geçen sene bizi şampiyon yaptılar. 90 dakika bitene kadar desteklememiz gerekir. Galatasaray aşkı taşıyan herkesin buna dikkat etmesi gerekir. Her maç 53 bin kişiye oynuyoruz. Sevgili taraftarlarımızdan maç bitene kadar sahada onları yüreklendirecek her türlü faaliyeti göstermelerini rica ediyorum. Onlar bizi temsil ediyor" dedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray taraftarına övgü: ''Bu kadar yüksek ses görmedim''
Habere Git

''Yeni anlaşma olacak''

Basketbol için yeni anlaşma olacağını duyuran Özbek, "Basketbolla ilgili formanın ön tarafı için yeni bir anlaşmamız olacak. Galatasaray'da sponsorluk anlaşmaları yıl boyunca devam edecek" dedi.

''Balkan Kupası'nda şampiyon olduk''

Amatör branşlar hakkında konuşan Özbek, "Galatasaray'ın misyonu sportif faaliyetleri Türkiye'ye getirmekti. Olimpik sporlar nasıl Türkiye'ye gelmiş? Galatasaray'ın nasıl emek verdiğini görürsünüz. Bir tek amacımız var başarıyı yakalamak. Dün de voleybolda kanıtladık. Balkan Kupası'nda şampiyon olduk. 17'ye yakın amatör branşımız, 2000'e yakın sporcumuz var. Amatör branşlarda başarıyı yakalamak futbol kadar önemsediğimiz bir konu. Amatör branşlara verdiğimiz destekte elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

''Milli takım inşallah başarıyı elde eder''

Milli takımda yaşanan antrenör değişikliği hakkında konuşan Özbek, "Milli Futbol Takımımız'da bir antrenör değişikliği oldu. Konu tamamen TFF'nin insiyatifindeki bir konudur. Milli Takım'ın başarısı için gerekeni yapacakları konusunda en ufak kuşkumuz yok. Dolayısıyla yaptıkları seçimin Milli Takım için en iyisi olduğunu düşünüyorum. İnşallah başarıyı elde ederiz" dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler