AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'ın transferlerindeki doğum tarihi detayı!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 24 Tem 2021 - 00:07 / Son Güncelleme : 24 Tem 2021 - 00:26

Galatasaray’ın transferde anlaşma sağladığı Cicaldau, Sasha Boey ve Patrick van Aanholt gibi isimlerin KAP bildirimlerinde dikkat çeken detay…

Galatasaray'ın transferlerindeki doğum tarihi detayı!

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray geride kalan 24 saatte transferde tam anlamıyla fırtına estirdi. Taraftarlarını şimdiye kadar geç kaldığı için endişelendiren Cimbom 3 yabancı futbolcuyu birden KAP’a bildirdi. 

 

KAP bildirimleri peş peşe geldi

Önce Romanya’nın yeni yeteneklerinden Hagi Futbol Akademisi patentli orta saha Alexandru Cicaldau açıklandı. Ardından Fransa’nın Rennes takımından 20 yaşındaki bek oyuncusu Sasha Boey KAP’a duyuruldu. Son olarak da Hollandalı sol bek Patrick van Aanholt ile görüşmelerin başladığı açıklandı. 

Önce doğum tarihi yazıldı

Tüm bu bildirimlerde dikkat çeken nokta ise Galatasaray’ın her 3 futbolcunun da doğum tarihini yazarak açıklamasına başlaması oldu. Cimbom’un yeni yabancılarından Sasha Boey 20, Alexandru Cicaldau 24, Patrick van Aanholt ise 30 yaşında. 

Terim PSV maçı sonrası sinyali vermişti

Bu durum Fatih Terim’in PSV Eindhoven yenilgisi ardından yaptığı açıklamayı da doğrulamış oldu. Deneyimli teknik adam 5-1 biten maç sonrası “Galatasaraylılar neden 3 sene istediğimizi daha iyi anlamışlardır. Takımımızın bu seviyelerde oynaması için gereken şeyleri yapacağız" diyerek geleceğe yönelik bir takım kurmak istediğini açıklamıştı

'Geçmişine değil geleceğine bakacağız'

Terim daha önce de transferde hata yaptıklarını itiraf ederek, “Bundan sonra alacağımız futbolcuların geçmişlerine değil geleceklerine bakacağız” ifadesini kullanmıştı. 

Yeni Terim döneminin temeli atıldı

Galatasaray, Burak Elmas'ın başkanlığa seçilmesinin ardından Fatih Terim'le de 3 yıllık sözleşme yenilemişti. Böylece deneyimli çalıştırıcı 3 yıllık yeni dönemi için temellerini bu transferlerle atmış oldu.