Galatasaray'ın Tweet'inde dikkat çeken ifade

Akın Ungan
19.12.2021 - 16:36 | Son Güncellenme: 19.12.2021 - 16:39

Galatasaray Kulübü, Fatih Terim'in röportaj duyurusunda 'erkek futbol takımı' ifadesini kullanarak, cinsiyet eşitliğine de dikkat çekti.

AJANSSPOR-HABER

Bu sezon kurduğu kadın futbol takımıyla Turkcell Kadınlar Süper Ligi'nde de mücadele etmeye başlayan Galatasaray'da, sosyal medyadan yapılan paylaşımda dikkat çeken bir ifade kullanıldı. Sarı kırmızılıların kullandığı ifade, futbolda cinsiyet eşitliği ve farkındalık yaratmak açısından önemli.

Fatih Terim röportaj duyurusunda

Galatasaray resmi Twitter adresinden Fatih Terim'in GSTV'ye verdiği röportajın duyurusunda 'erkek futbol takımı' ibaresi konuldu. Sarı kırmızılıların paylaşımında şöyle denildi: "Erkek futbol takımı Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim’in açıklaması 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 17.30’da GS TV’de yayınlanacaktır. Bilgi kirliliğini önlemek için, resmi sitemiz veya sosyal medya kanallarımızdan yayınlanmayan duyurulara itibar edilmemesini rica ederiz."

Ezeli rakipler de dikkat edecek mi?

Galatasaray'ın 'erkek futbol takımı' ifadesini kullanması cinsiyet eşitliği açısından önemli bir tercih. Zira kamuoyunda genellikle kadın takımlarında cinsiyet tanımı konulurken, erkek takımlarında bunu ihtiyaç duyulmuyor. Galatasaray'ın bu özenini bundan sonra başta Fenerbahçe ve Beşiktaş olmak üzere, diğer kulüplerin de gösterip göstermeyeceğini izleyip göreceğiz.

İşte Galatasaray'ın paylaşımı

 

Senin için hazırladığımız haberler