Genç millilerden 44 madalya!

10.08.2015 08:18 - Son Güncelleme -
Genç millilerden 44 madalya!

01-09 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada ülkemizi 30 sporcu temsil etti. Şampiyona sonunda U15 ve U17 Erkek Milli Takımları ile U17 Bayan Milli Takımı, Avrupa 2’nciliğini kazandı. U15 Bayan Milli Takımı ise Avrupa 4’ncüsü oldu. Sporcularımız, şampiyonada ayrıca 5 de Avrupa rekoru kırmayı başardı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, 15 yaş altı ve Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’nda toplam 44 madalya kazanarak büyük başarı elde eden milli takımı kutladı.

Başkan Taşpınar, “Türk halterinin geleceği olarak baktığımız 15 ve 17 yaş altı sporcularımız İsveç’te önemli sonuçlara imza atarak ülkemizi onurlandırdılar. Yeniden yapılanma sürecinde alınan bu başarılar bizlerin doğru yolda olduğunun önemli bir göstergesidir. 30 sporcu ile 44 madalya aldık ve Avrupa’nın en iyi ülkelerinden birisi olduğumuzu gösterdik. Genç sporcularımızın gelecekte bu başarılarını arttırarak devam ettireceğine inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen başta antrenörlerimiz olmak üzere sporcularımız ve sporcularımızın ailelerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gomis'ten muhteşem gol

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up