AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gençlerbirliği futbolcusu Sio’dan ilk paylaşım geldi, “Kanser mi?”

İlk Yayınlanma : 23 Şub 2021 - 17:14 / Son Güncelleme : 23 Şub 2021 - 17:17

Gençlerbirliği’nin iki yıl önce Fransız Montpellier’den transfer ettiği Giovanni Sio, sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Sio, sosyal medyadaki “kanser” iddialarına cevap verdi.

Gençlerbirliği futbolcusu Sio’dan ilk paylaşım geldi, “Kanser mi?”

AJANSSPOR - HABER

21 Şubat Pazar günü Gençlerbirliği’nin internet adresinden forvet oyuncusu Giovanni Sio’nun sağlık durumu hakkında yazılı açıklama yapılmıştı. Fildişi Sahilli futbolcunun kan değerlerinde standart dışı değerlerin saptanması sonucunda, “Sio’nun kanser olup, olmadığı?” konusu tartışılmaya başlandı.

Giovanni Sio kanser mi? İşte son açıklama…

Gençlerbirliği forvet oyuncusu Sio ise, Sabah Gazetesi’ne konuşarak bu iddiaları yalanladı. Sio’nun tam açıklamaları şu şekilde; “Herkesin benim bir ailemin olduğunu bilmesini istiyorum. Türkiye benim ikinci vatanım. Hem Ankara’yı hem de Türkiye’yi çok seviyorum. Hakkımda yapılan yorumları üzülerek takip ettim. Sosyal medyada kansermişim gibi yapılan paylaşımlar beni ve ailemi çok üzüyor.

Kan değerlerimle alakalı sonuçlardan sonra kanser olduğum iddia edildi. Kesinlikle böyle bir şey yok. Çocukluğumdan beri astım rahatsızlığım var. Süper Lig’deki yoğun fikstürden dolayı yorgun hissettim ve doktorlara başvurdum.

Hem özel doktorlar hem kulüp doktorları astım olduğum için çok yorulduğumu ve bir ay boyunca dinlenmem gerektiğini söylediler. Bu yüzden bir ay dinlendikten sonra takımla antrenmanlara başlayacağım. Gençlerbirliği’ni kümede tutmak için gollerimi atacağım.” 

Bu yıl Gençlerbirliği forması ile 16 maça çıkan Sio, 1 gol, 1 asistlik performansı ile beklenileni vermekten son derece uzak bir performans ortaya koymuştu.