• Diğerleri

Gençlik ve Spor Bakanlığında istişare toplantısı yapıldı

17 Temmuz 2018 19:34- Son Güncelleme - 17 Temmuz 2018 16:48
Google news abonelik
Gençlik ve Spor Bakanlığında istişare toplantısı yapıldı

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yüz tanıma sisteminin her statta uygulanması için kanunlaşmasını temenni ettiğini söyledi.

Orman, Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün katılımıyla 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılacak değişikliklere ilişkin düzenlenen istişare toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Çalışmaların daha önceden başladığını hatırlatan Orman, "Gerek sayın bakanlarımız gerekse de bizler olaylara çok vakıftık. 6222 sayılı yasada düzenlenmesi gereken bazı maddeler vardı, onları tartıştık. Güzel bir toplantı oldu. Kısa bir sürede de sonuçlanacağına inanıyoruz. Zaten yeni sistem hızlı adım atmak için çok elverişli." diye konuştu. 

Tüm statlarda yüz tanıma sisteminin uygulanıp uygulanmayacağıyla ilgili soruya ise Orman, "Kanunun detayları üzerinde bilgi vermem çok doğru değil. Tamamen üzerinde her şeyiyle uzlaşılmış değil. Mesela bizim stadımızda yüz tanıma sistemi var ve uyguluyoruz. Diğer statlarda da olursa uygulanır. İnşallah kanunlaşır, benim tavrım o." ifadelerini kullandı.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 10